Аксіологічно-етичне вчення Юзефа Тішнера у розумінні проблем релігійної антропології
Анотація
Актуальність дослідження полягає у проведенні релігієзнавчого дослідження аксіологічно-етичного вчення польського філософа Юзефа Тішнера у контексті релігійної антропології.
Мета дослідження – розкриття важливості аксіологічно-етичних концепцій Юзефа Тішнера для розуміння проблем релігійної антропології. Наукові методи, що використовувалися у статті такі: феноменологічний (аналіз теоретичної парадигми польського філософа), герменевтичний (дослідження конкретних текстів), порівняльний (зіставлення концепцій Ю. Тішнера із вченням інших авторитетних мислителів).
Запропоновано на основі філософської системи Ю. Тішнера розкриття особливої мови релігійного досвіду, який увиразнює роль аксіологічного Я у парадигмі діалогу з Іншим. Доведено, що формування «спільноти сенсу» шляхом розуміння відмінного бачення світу, властивого іншій людині, має бути важливим практичним чинником у сучасних релігійних спільнотах. Проаналізовано, що Ю. Тішнер поєднує філософію зустрічі з аксіологією, в якій для нього найважливішими є саме етичні цінності, що з’являються тоді, коли Я отримує досвід спілкування з Іншим, тим самим віднаходячи і власну сутність.Посилання
Nаzarenko, Yu. A. (2017). Аksiologia religiino-osvitnioho dyskursu [Axiology of religious and educational discourse]. Куiv, 233.
Tischner, J. (2015). Filozof na ambonie [Philosopher in the pulpit]. Znak, Czerwiec, 721, 18–22.
Tischner, J. (2012). Filozofia dramatu [Philosophy of drama]. Krakуw: Znak, 320.
Tischner, J. (2002) Myњlenie wedіug wartoњci [Thinking by value]. Krakуw: Znak, 499.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).