Дослідження слов’янських міфів в контексті психоаналізу Фрейда
Анотація
Досліджується цикл давньослов’янських міфів в контексті положень психоаналізу З.Фрейда. Виходячи з теорії психоаналізу, виявляються мотиви вчинків героїв міфів. Дослідження дозволяє відстежити формування пластів несвідомого на рівні архетипів свідомості слов’ян. Адже міфи в концентрованому вигляді відображають спільні уявлення давніх людей про світ, людину, добро і зло, правду і кривду тощо. Вони є основою для ментальної єдності сучасних національних та етнічних груп. Дуалізм та чітка контрарність стилістики міфів є плідним ґрунтом для редукції їх у площину психоаналізу.
Посилання
Asov A. (2012) Vedy Rusi. Knyga Koljady [Vedas of Russ. The book of Christmas Carols]. St.Petersburg, Astrel, 608 p.
Losev A. (1986) Dialektika mifa [Dialectic of myth]. Moscow, 273 p.
Petrushkevich M. (2008) Mifologichnyj gorizont klasychnogo psyhoanalizu [mythological horizon of classical psychoanalysis]. Naukovi zapysky, 3, 93-100.
Rank O., Zaks G. (1913) Znachenie psihoanaliza v naukah o duhe [Psychoanalysis value of the human sciences]. St.Petersburg, 176 p.
Smysly mifa: mifologija v istorii i kulture (2001) [Meanings of Myth: Mythology in the history and culture]. St.Petersburg, Mysliteli, 8, 600 p.
Freid Z. (1990) Tabu devstvennosti [The taboo of virginity]. Ocherki po psihologii seksualnosti, Moscov, 155-172.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).