Регіональний вимір релігійної складової національного культурного простору України
Анотація
У статті аналізується регіональний вимір релігійної складової національного культурного простору. Виявляються основні передумови сучасної діалогічної моделі розвитку української релігійної сфери. Доведено, що релігійне різноманіття в Україні за появи нових конфесій було джерелом суттєвих суперечностей, але з часом нові релігійні організації завжди виконували конструктивну роль в історії національного розвитку.
Сьогодні досягнуто європейської моделі розвитку релігійної сфери України, яка передбачає постійний діалог і співпрацю основних релігійних організацій, які охоплюють більше 90 % віруючих. Цей діалог є плідним на рівні загальноукраїнських інституцій та парацерковних організацій, які складають релігійний сегмент громадянського суспільства. На рівні релігійних громад певні труднощі у діалозі мають історичні причини у присутності в Україні російського типу православ’я. Однак в цілому динаміка історичного розвитку та вплив глобалізації призводять до пришвидшення переходу релігійної сфери України до європейських моделей розвитку, які передбачають не лише постійний міжконфесійний діалог, а і наявність партнерських відносин церков і держави, церков і релігійних організацій.Посилання
Sigov, K. B. (2010) Pamyat' i nadezhda: gorizonty i puti osmysleniya [Memory and hope: horizons and ways of thinking.]. Kуiv: Spirit and letter, 536.
Panchuk, I. I. (2017). Relihiyno-tserkovnyy kompleks Volynsʹkoho rehionu [Religious-church complex of the Volyn region.]. Rivne: v-etsʹ O. Zenʹ, 456.
Shchetkina, Ye., Zuyev, P. Kiev Crossroads. Available at: http://gazeta.zn.ua/SOCIETY/kievskoe_rasputie.html
Rychka, V. M. (2005). «Kyiv – Druhyy Yerusalym»: z istoriyi politychnoyi dumky ta ideolohiyi serednʹovichnoyi Rusi ["Kyiv - Second Jerusalem": on the history of political thought and ideology of medieval Rus]. Kуiv: Institute of Ukrainian History at the NAS of Ukraine, 243.
Chornomoretsʹ Yu. Kyiv Idea in Contemporary Religious-Cultural Discourse. Available at: https://www.religion.in.ua/main/bogoslovya/28079-kiyivska-ideya-v-suchasnomu-religijno-kulturnomu-diskursi.html.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).