Ідей Ф.Ніцше про «надлюдину» та їх інтерпретація у філософських та художніх творах ХХ-ХХІ ст.
Анотація
У статті проаналізовано концепт «надлюдини» Фрідріха Ніцше, який вважав, що надлюдиною можна стати тоді, коли будеш займатися саморозвитком, зміниш застарілу мораль, розвиватимешся духовно, маючи перед собою певний ідеал до якого будеш прагнути. Головною метою статті є розгляд концепції «надлюдини» Ф. Ніцше крізь призму інтерпретації як філософських ідей (Л. Шестова, О. М. П’ятигорського, В. В. Ільїна та В. Г. Кременя), так і у творах зарубіжних письменників (А. Конан Дойля, Д. Р. Кіплінга, Т. Манна).
Посилання
Hynzburh, L. (1979). O lyteraturnom heroe [About the literary hero]. Lenynhrad, USSR: Sovetskyi pysatel, 224.
Kyplynh, R. (1979). Mauhly [Mowgli]. Kiyv, USSR: Veselka, 272.
Konan Doil, A. (2016). Opovidannia pro Sherloka Kholmsa [The Sherlock Holmes Stories]. Kharkiv, Ukraine: Folio, 192.
Kremen, V. H., Ilin, V. V. (2005). Filosofiia: myslyteli, idei, kontseptsii [Philosophy: thinkers, ideas, concepts] Kiyv, Ukraine: Knyha, 528.
Mamardashvyly, M., Piatyhorskyi, A. (2011). Symvol y soznanye [Symbol and consciousness]. St-Peterburh, Russia: Azbuka, 320.
Skrypnyk, V. M. ed. (2002). Zarubizhna literatura: Posibnyk-khrestomatiia [Foreign Literature: Handbook-Readings]. Donetsk, Ukraine: TOV VKF «BAO», 896.
Nietzsche F. (1993). Tak kazav Zaratustra; Zhadannia vlady [Thus said Zarathustra; Power of Hope]. Kiyv, Ukraine: Osnovy, Dnipro, 415.
Shestov, L. I. (2008). Dobro v uchenyy hr. Tolstoho y Nytsshe: fylosofyia y propoved [Good in the teaching of gr. Tolstoy and Nietzsche: Philosophy and Sermon]. Moscow, Russia: Dyrekt-Medya, 160.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).