Український авангардизм 1910–30-х рокув як історико-філософський феномен
Анотація
Розглянуто авангардизм не лише як художню течію, а значно
ширше – як форму світогляду і світорозуміння, як цілісне уявлення про відносини людини і світу, як образно і філософськи осмислену систему буття.
Виникнення авангардизму пов’язано з кардинальним оновленням цінностей соціального життя, ідейними, естетичними новаціями, що супроводжують соціальний розвиток досліджуваної епохи.
Посилання
Арсланов В. Г. ?стория западного искусствознания XX века / В. Г. Арсланов. – М. : Академический Проект, 2003. – 768 с.
Бердяев Н. Кризис искусства / Н. Бердяев. – М. : ?нтерпринт, 1990 (Репринт издания 1918 г.). С. 9, 14–15.
Клуге Р.-Д. Символизм и авангард в русской литературе – перелом или преемственность? / Р.-Д. Клуге // Литературный авангард. Особенности развития. – М., 1993. – С. 58.
Крученых А. Наш выход. К истории русского футуризма / А. Крученых. – М. : RA, 1996. – 248 с.
Максимов В. Критика и авангард / В. Максимов // Новое литературное обозрение. – 1999. – № 1 (35). (Авангардные традиции литературы 60–90 гг.).
Маркаде В. Українське мистецтво ХХ століття та Західна Європа / В. Маркаде // Всесвіт. – 1990. – № 7.
Руднев В. П. Словарь культуры ХХ века / В. П. Руднев. – М. : Аграф, 1997. – 384 с.
Хайдеггер М. ?скусство и пространство / М. Хайдеггер // Самосознание европейской культуры XX века. – М. : ?здательство политической литературы, 1991. – 161–169.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).