Дихотомія елітарно-масового в культурі та мистецтві в контексті проблем культурної політики
Анотація
Досліджуються феномени культури і мистецтва в історико-філософській перспективі їхнього розуміння в площині естетичного, етичного та з позиції їхньої дієвості у сфері політики. Аналізується внутрішній процес розпаду культури на високу (аристократичну) та низьку (масову, традиційну); внутрішні трансформації культури, які дозволяють філософам в різні часи заявляти про практичну дієвість високої (в некласичній філософії) та низької (в постнекласичній філософії) культури. Така дієвість культури виявляється через здійснення політики в контексті культури.Посилання
Berdyaev, N. A. (1998). Samopoznany`e. Fragmenty kny`gy [Self-knowledge. Fragments of the book]. Our heritage, 6, 39-55.
Zhukova, N. A. (2010). Elitarnist` yak komponent kul`turo tvorennya: dosvid neklasy`chnoyi estety`ky [Elitism as a component of cultural development]. Kiev: PARAPAN, 244. 3. Kul`tenko, V. P. (2014). Dialekty`ka vzayemovidnosy`n «ya»-«inshy`j»-«chuzhy`j» u polikul`turnomu dy`skursi suchasnosti [The Dialectic Of The Relationship "I" - "Another" - "Stranger" In The Multicultural Discourse Of Our Time]. Visnyk of V. N. Karazin Kharkiv National University. Series: The theory of culture and philosophy of science, 1083 (49), 64-69.
Ortega-y`-Gaset, X. (2003). Vosstany`e mass [Mass rebellion]. Moskow: AST, 213-268.
Savy`cz`ka, I. M. (2014). Problema filosofiyi svidomosti: istory`ko-filosofs`ky`j vy`mir [The problem of the philosophy of consciousness: the historical and philosophical dimension]. Scientific journal of NULES of Ukraine. Series: Liberal arts, 203(2), 16-24.
Suprun, A. G. (2013). Problema komunikaty`vnogo porozuminnya v umovax s`ogodennya [The problem of communicative understanding in the present]. Visnyk of V. N. Karazin Kharkiv National University. Series: The theory of culture and philosophy of science, 1057 (49), 64-69.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).