Проєктування комп'ютерної системи аналізу стану рослин
Анотація
Робота присвячена актуальній тематиці відновлення аграрного господарства на звільнені території, що пов’язано з ризиками замінування, забруднення, захламлення, подолання наслідків екологічних катастроф, псування ґрунтів, тощо територій, необхідності проведення зазначених робіт та проведення досліджень щодо можливості вирощувати рослини в поствоєнних умовах та перспективи ефективного вирощування рослин в зоні ризикованого землеробства.
Мета статті полягає в висвітленні створення інформаційної системи аналізу стану рослин, призначеної для здійснення агропромислової діяльності шодо вирощування біоенергетичних та злакових культур, яка забезпечує збір, обробку та рекомендації щодо стану рослин, що в свою чергу дозволяє визначити доцільність (раціональність) вирощування певного сорту рослин в певному регіоні, запланувати заходи польових робіт, обробки та зрошування рослин.
В матеріалі статті обґрунтовано необхідність проведення численних експериментів щодо виявлення тенденцій розвитку рослин в умовах досліджуваних регіонів. Пропонується за зібраними статистичними даними визначити доречну (мінімально необхідну) кількість біоенергетичних та злакових культур, необхідну статистику щодо опорних показників нормального розвитку рослин, індикаторів плодоносіння. Запропоновано спосіб отримання інформації про поточний стан рослин з детальною фіксацією умов розвитку та результатів врожайності, спираючись на які засобами абстрагування слід розробити підґрунтя дорадницької інформаційної системи , побудованої відповідними методами аналізу і синтезу.
Наведено математичне описання визначення ефекту середовища та умов вирощування (вплив на рослини) за будь-яким біопараметром: за масою рослини, довжиною кореневої або стеблової системи, кількістю ушкоджених рослин або кількістю сходів тощо, призначеного для оцінки придатності рослини для аграрного бізнесу у визначеному територіальному регіоні.
Запропоновані Use-case-, BPMN– та Dataflow- діаграми, які ілюструють з певним ступенем деталізації послідовність дій і обробку інформації для процесу дослідження аналізу стану рослин, що становить основу для побудови інформаційної системи аналізу станів рослин.
До перспектив подальших розвідок слід віднести необхідність більш детальної проробки кожного з компонентів запропонованої інформаційної системи зі з’ясуванням механізмів генерації висновків щодо доцільності вирощування рослин у певному регіоні та компонентів дорадництва щодо організації діяльності у визначеному аграрному секторі економіки.