Принципи правового регулювання використання біоенергетики в Європейському Союзі
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2021.04.009Анотація
У статті досліджено особливості правового регулювання біоенергетики в Європейському Союзі, проаналізовано поняття біоенергетики та біопалива в українському та європейському законодавстві та виокремлені основні положення Директив Європейського Союзу, що стосуються заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел, в тому числі, з біомаси.
Зокрема, встановлено, що у ЄС біоенергетика виступає провідним джерелом відновлюваної енергії для опалення та охолодження (88% всіх ВДЕ), що становить 16 % загального європейського кінцевого споживання енергії в цьому секторі.
Відтак, враховуючи попит та необхідність у використанні такого ресурсу, законодавче підґрунтя ЄС містить ряд принципів (засад) та візій, щодо врегулювання відносин у сфері виготовлення, обігу та знешкодження відходів від біопалива, як основної сировини для біоенергетики.
Зокрема, до основоположних засад в законодавстві ЄС щодо використання біоенергетики відносяться по-перше, принцип сталого виробництва та споживання біомаси, по-друге, запобігання щодо скорочення негативних наслідків при використанні цього ресурсу, по-третє, збільшення частки використання альтернативних джерел енергії до 75% кінцевого споживання енергії до 2050 року.
Ключові слова: біоенергетика, сталість, альтернативні джерела енергії, біопаливо
Посилання
Sapolski, Robert (2021). Biolohiia povedinky. Prychyny dobroho i pohanoho v nas / per. z anhl. Olena Liubenko. Kyiv: Nash Format, 672 (in Ukrainian).
Osnovy ekolohii (2012) / Ya.B., Oliinyk, P.H., Shyshchenko, O.P., Havrylenko. Kyiv: Znannia, 558 (in Ukrainian).
Perspektyvy rozvytku rynku biomasy v YeS i Ukraini. Vplyv vykorystannia biomasy na zminu klimatu (2019). Available at: https://uabio.org/wp-content/uploads/2020/05/USPP_Biomass.pdf (in Ukrainian).
DIRECTIVE 2018/2001 of the European Parliament and of the Council of December 11, 2018 on the promotion of the use of energy from renewable sources (recast). Available at: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32018L2001&from=fr (in English).
DIRECTIVE 2009/30/EC of the European Parliament and of the Council of April 23, 2009 amending Directive 98/70/EC as regards the specification of petrol, diesel and gas-oil and introducing a mechanism to monitor and reduce greenhouse gas emissions and amending Council Directive 1999/32/EC as regards the specification of fuel used by inland waterway vessels and repealing Directive 93/12/EEC. Available at: https://eur-lex.europa.eu/eli/dir/2009/30/oj (in English).
DIRECTIVE (EU) 2015/1513 of the European Parliament and of the Council of September 9, 2015 amending Directive 98/70/EC relating to the quality of petrol and diesel fuels and amending Directive 2009/28/EC on the promotion of the use of energy from renewable sources Available at: https://www.ecolex.org/details/legislation/directive-eu-20151513-of-the-european-parliament-and-of-the-council-amending-directive-9870ec-relating-to-the-quality-of-petrol-and-diesel-fuels-and-amending-directive-200928ec-on-the-promotion-of-the-use-of-energy-from-renewable-sources-lex-faoc148405/ (in English).
Koshlak, H.V. & Pavlenko, A.M. (2021). Perspektyvy enerhetychnoho vykorystannia biomasy v Ukraini. Naukovo-tekhnichnyi zhurnal, 1 (23): 22–32 (in Ukrainian).
Kandul, S. (2010). Vymohy stalosti do biopalyva v YeS: naslidky dlia vyrobnykiv syrovyny v Ukraini, 34. Available at: http://www.ier.com.ua/files/publications/Policy_papers/Agriculture_dialogue/2010/PP29.Final.UKR.pdf (in Ukrainian).
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).