Міжнародний досвід правового регулювання управління житловим фондом
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2019.02.015Анотація
Реформи в житлово-комунальному господарстві, що відбуваються в нашій країні останніми роками, мають велике значення, оскільки стосуються інтересів всіх громадян - мешканців, власників житла, споживачів житлових та комунальних послуг. Завданням цієї статті є аналіз питань щодо можливості та способів застосування міжнародного досвіду управління житловим фондом до національного законодавства. Підчас роботи над статтею будуть використані загальнонаукові та спеціальні методи юридичної науки: формально-юридичний та порівняльно-правовий.
В Україні на 1 серпня 2018 року нараховується 28838 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів. Нині у суспільстві все більше піднімається питання щодо якісних показників житлово-комунальних послуг, що обумовлюється їх незадовільним станом використання, численними аварійними ситуаціями, які здобули розголос у суспільстві, таким чином, спостерігається потреба реформування зазначеної галузі, як в аспекті управлінських, фінансових відносин, так і в питанні нормативно-правового забезпечення функціонування даної галузі.
Ґрунтуючись на актуальності для України вказаного питання, досліджується досвід США, Канади та Німеччини щодо діяльності управляючих компаній у житловій інфраструктурі міста або цілого округу, здійснений порівняльний аналіз функцій управителя в різних моделях економік. В результаті дослідження, на прикладі позитивного досвіду діяльності кондомініумів у окремих зарубіжних країнах, запропоновано шляхи удосконалення правового регулювання ОСББ в Україні в умовах запровадження елементів децентралізації та ефективного адміністрування ринку житлово-комунальних послуг..
Ключові слова: житловий фонд; управління житловим фондом; кондомініум; Європейський закон про кондомініум.
Посилання
Lyuk, A. (2014). OSBB postavyly v yevropejski ramky. Ynformacyonnoe agentstvo «Ukrayna Kommunalnaya» [Condominium association has been put into a European framework. Information Agency «Ukraine Communal»]. Available at: http://osbb.jkg-portal.com.ua.
Czaturyan, M. (2013). Xto v domi gospodar? Ynformacyonnoe agentstvo «Ukrayna Kommunalnaya» [Who is the master of the house? Information Agency «Ukraine Communal»]. Available at: http://jkg-portal.com.ua.
The Uniform Condominium Act (UCA) (1977, amended in 1980). Available at: http://www.theaiatrust.com/condocrisis/condocrisis_uca.pdf
Education requirements to get a condominium manager licence. Available at: https://www.ontario.ca/page/education-requirements-condominium-manager-licence
Protecting Condominium Owners Act. Available at: https://www.ontario.ca.
Condominium Home Owners Association of British Columbia. Available at: https://www.choa.bc.ca/about-choa.
European Condominium Systemvs American Condo Associations. Available at: https://rightsradio.com.
European Condominium Law. Available at: http://assets.cambridge.org.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).