Конвенційні обмеження у реалізації права на доступ до екологічної інформації
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2020.02.008Анотація
У статті піднімається актуальна проблема можливості обмеження права доступу до екологічної інформації шляхом використання механізмів, передбачених Конвенцією про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція). Розглянуто ґенезу розвитку і законодавчого закріплення права на доступ до екологічної інформації. Наведено систематизацію обмежень у сфері доступу до екологічної інформації. Здійснено дослідження окремих підстав для відмови у доступі до екологічної інформації.
Ключові слова: екологічне право, право на доступ до екологічної інформації, обмеження права на доступ до екологічної інформації
Посилання
Zahalna deklaratsiia prav liudyny [Universal Declaration of Human Rights]. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015 (in Ukrainian).
Deklaratsiia Konferentsii Orhanizatsii Ob’iednanykh Natsii z problem otochuiuchoho liudynu seredovyshcha [Declaration of the United Nations Conference on the Human Environment]. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_454 (in Ukrainian).
Vsesvitnia Khartiia pryrody [World Charter for Nature]. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_453 (in Ukrainian).
Deklaratsiia Rio-de-Zhaneiro shchodo navkolyshnoho seredovyshcha ta rozvytku [Rio Declaration on Environment and Development]. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_455 (in Ukrainian).
Konventsiia pro dostup do informatsii, uchast hromadskosti v protsesi pryiniattia rishen ta dostup do pravosuddia z pytan, shcho stosuiutsia dovkillia (Orkhuska konventsiia) [Convention on access to information, public participation in decision-making and access to justice in environmental matters]. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/994_015 (in Ukrainian).
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).