Проєкт Кримінального кодексу України: новели
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2021.04.017Анотація
У статті проаналізовано запропонований до обговорення новий Кримінальний кодекс України. Зосереджено увагу на напрямках реформування системи кримінальної юстиції.
З’ясовано, що запропонований до розгляду ККУ спрямований на захист інтересів потерпілих, передбачено, що він має бути зручним у користуванні.
У проекті зафіксовано, що новий Кримінальний кодекс та його застосування мають відповідати рішенням Європейського суду з прав людини щодо України. Встановлено, що в проекті ККУ передбачена відповідальність для посадовців за невиконання рішень ЄСПЛ.
У результаті аналізу перспективного законодавства з питань кримінальної відповідальності зроблено висновок про обрання правильного вектору реалізації основної ідеї нового КК – забезпечення справедливості у сфері кримінальної юстиції на нових засадах, класифікації правопорушень виходячи з виду заподіяної шкоди та встановлення типових санкцій, визначення співвідношення між тяжкістю кримінальних правопорушень за об’єктивним критерієм, уніфікація обставин, які підвищують або знижують ступінь тяжкості, ліквідація прогалин.
Ключові слова: проєкт Кримінального кодексу України, розрахункова одиниця, психоактивна речовина, ступінь тяжкості, формула кваліфікації, реституція
Посилання
Botnarenko, I.A. Proiek novoho kryminalnoho kodeksu Ukrainy: dyskusiini pytannia [Draft of the new Criminal Code of Ukraine: debatable issues]. Available at: http://elar.naiau.kiev.ua/jspui/bitstream/ (in Ukrainian).
Kontrolnyi tekst (stanom na 14.11.2021 roku) Kryminalnyi kodeks Ukrainy (proiekt) [Control text (as of November 14, 2021) Criminal Code of Ukraine (draft)]. Available at: https://newcriminalcode.org.ua (in Ukrainian).
Dudorov, O.O. & Pysmenskyi, Ye.O. Kompleksne reformuvannia kryminalnoho zakonodavstva Ukrainy. Pershyi vahomyi krok zrobleno. Yurydychnyi visnyk Ukrainy [Comprehensive reform of the criminal legislation of Ukraine. The first important step has been taken. Legal Bulletin of Ukraine], 46 (1323): 12–13 (in Ukrainian).
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).