Іноземці та особи без громадянства як суб'єкти адміністративного судочинства
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2021.04.015Анотація
Право на звернення до суду, у тому числі адміністративного, є одним із найважливіших прав громадян, гарантованих Конституцією і законами України. Окрім загального конституційного права на судовий захист, зокрема, ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 р. № 1402-VIII, гарантує кожному захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з громадянами і юридичними особами України. Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.
Проте поряд із гарантованим правом звернення до суду іноземців, осіб без громадянства (біженців, мігрантів, іммігрантів), така категорія суб’єктів адміністративного судочинства, як апартриди, залишилася поза межами вітчизняного законодавства. З метою усунення недоліків законодавчого регулювання правового статусу апартридів в Україні, автор прийшов до висновку про необхідність усунення існуючого недоліку, шляхом внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 р. № 3773-V.
Ключові слова: правовий статус, іноземці, мігранти, апартриди, судочинство, законодавство
Посилання
Budzik, B.V. (2021). Characteristics of the subjects involved in administrative proceedings. European perspectives, 1: 69–72 (in Ukrainian).
Andrunevych, O.M. (2012). Subjects of administrative proceedings of Ukraine: autоref. dis. … сand. jurid. science. Lviv, 23 (in Ukrainian).
Nestor, J. (2017). Constitutional principles of judicial proceedings in practice courts of general jurisdiction. Scientific notes of the Institute of Legislation The Verkhovna Rada of Ukraine, 4: 38–43 (in Ukrainian).
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).