Інтеграція природоресурсного законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері зміни клімату
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2019.03.009Анотація
У статті проведено аналіз сучасного стану адаптації екологічного законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері навколишнього середовища, а також визначено особливості інтеграції природоресурсного законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері зміни клімату.
Виявлено, що наявна нормативна база України у сфері навколишнього середовища не є достатньою та потребує значного вдосконалення, особливо врегулювання питання зміни клімату на рівні законів. Позитивний досвід європейської спільноти має стати прикладом для України. Саме тому, слід запозичувати такий досвід країн-членів Європейського Союзу і Співтовариства в цілому, що стосується раціонального використання і збереження природних ресурсів, охорони довкілля і забезпечення права на безпечне для життя та здорове довкілля.
При цьому, питання інтеграції природоресурсного законодавства України до законодавства Європейського Союзу набуває нині особливої актуальності у силу того, що проблема адаптації складається вже не тільки зі створення нових нормативно-правових актів національного законодавства, які враховують досвід Європейського Союзу, але і в упорядкуванні та гармонізації існуючих та в усуненні протиріч і правових прогалин, що виникли вже на новітньому етапі.
Ключові слова: природоресурсне законодавство, законодавство ЄС з навколишнього середовища, зміна клімату, адаптація законодавства, інтеграція законодавства
Посилання
Bizek, V. (2013). Polityka ta pravo YeS z pytan, shcho stosuiutsia dovkillia [EU policy and law on environmental issues]. Kyiv: Proekt YeS «Dodatkova pidtrymka Ministerstva ekolohii ta pryrodnykh resursiv Ukrainy u vprovadzhenni sektoralnoi biudzhetnoi pidtrymky», 168.
Kachuriner, V.L. (2013). Stanovlennia ta rozvytok polityky Yevropeiskoho Soiuzu u sferi okhorony navkolyshnoho pryrodnoho seredovyshcha ta ekolohichnykh standartiv vyrobnytstva [Formation and development of the European Union policy in the field of environmental protection and environmental standards of production]. Naukovyi visnyk Mizhnarodnoho humanitarnoho universytetu. Seriia: Yurysprudentsiia, 5, 326–331.
Kyshko-Ierli, O.B. (2014). Adaptatsiia ekolohichnoho zakonodavstva Ukrainy do prava navkolyshnoho seredovyshcha Yevropeiskoho Soiuzu [Adaptation of the environmental legislation of Ukraine to the European Union's environmental law]. Chasopys Kyivskoho universytetu prava, 3, 215–219.
Kyshko-Ierli, O.B. (2010). Pravove rehuliuvannia vykorystannia vidnovliuvanykh dzherel enerhii [Legal regulation of the use of renewable energy sources]. Kyiv, 231.
Komarnytskyi, V.M. (2012). Pravovi pytannia vykorystannia alternatyvnykh dzherel enerhii [Legal issues of using alternative energy sources]. Naukovyi visnyk Dnipropetrovskoho derzhavnoho universytetu vnutrishnikh sprav, 3, 138–145.
Lozo, V.I. (2010). Pravovi osnovy ekolohichnoi polityky Yevropeiskoho Soiuzu [Legal basis of the European Union environmental policy]. Kharkiv, 34.
Natsionalna stratehiia nablyzhennia (aproksymatsii) zakonodavstva Ukrainy do prava YeS u sferi okhorony dovkillia [National strategy of approximation of Ukrainian legislation to EU law in the field of environmental protection] (2015). Available at: https://menr.gov.ua/files/docs.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).