Анатомія птахів: терміни та визначення
Анотація
Анатомія як наука має свою специфічну наукову термінологію, закріплену у вигляді сукупності слів та словосполучень латинською (зрідка грецькою) мовами, затверджених міжнародною науковою спільно- тою. Зазвичай науковці та мовознавці кожної держави перекладають ці латинські та грецькі терміни і словоспо- лучення державною мовою. Багато анатомічних термінів з тих чи інших причин в українській мові вживаються у вигляді латинізмів, наприклад, ректально, орально, на- зально тощо не тільки під час спілкування фахівців, а й часто у побуті. Існує кілька анатомічних номенклатур або термінологій – медична (стосується анатомії людини), ветеринарна (стосується анатомії тварин класу ссавців) та птахів (стосується назв структур тіла птахів, оскільки є певні особливості будови їх тіла у порівнянні з ссавця- ми). Наведені далі деякі терміни є загальними для різних класів хребетних, у тому числі й птахів, а деякі – стосують- ся лише птахів, оскільки описують ті структури тіла, що є тільки у них.Завантаження
Номер
Розділ
Терміни та Визначення
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).