ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ЛІНІЇ ВИРОБНИЦТВА ПАЛИВНИХ ГРАНУЛ ІЗ ВІДХОДІВ ДЕРЕВООБРОБКИ І МЕБЛЕВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПП "МАЛИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА"
Анотація
Щомісяця на ПП "Малинська меблева фабрика" переробляється 750 т деревної сировини, пі-сля переробки якої отримується 592 т відходів. Доне-давна лише 274 т можна було використати для пере-робки в паливні гранули, а 318 т внаслідок високої вологості, наявності золоутворюючих домішок, домі-шок клею, були для цього непридатні. За рахунок впровадження нової технологічної лінії виробництва паливних гранул із відходів деревообробки і меблево-го виробництва, яка складається із цеху подрібнення, сушильної установки, накопичувальних та проміжно-го бункерів, дробарки кінцевого дроблення, грануля-торів, просіювача, охолоджувача та затарювальної машини, вдалось звільнити деревну сировину від кори та використовувати сирі деревні відходи. Внаслідок цього кількість відходів, придатних для виробництва паливних гранул, збільшилась до 525 т/міс. В лінії ви-робництва паливних гранул використовуються чотири здвоєні гранулятори власної конструкції продуктивні-стю по 500 кг/год. з кільцевою матрицею розрахунко-вим діаметром 152 мм і одним роликом діаметром 88 мм. Розрахункова робоча частота обертання матриці становить 315 об/хв. Для привода гранулятора засто-сований мотор-редуктор МР1-315 з електродвигуном потужністю 30 кВт.
Ключові слова:
Посилання
Polishchuk V., Naumenko V, Naumenko O. Justifi-cation of capacity of the pellets granulation line at private enterprise "Malyn furniture factory". Teka commission of motorization and power industry in agriculture. 2018. Vol. 18, № 1. P. 7–16.
Головков С. ?., Коперин ?. Ф., Найденов Б. Ф. Энергетическое использование древесных отходов. М.: Лесн. пром-сть, 1987. 224 с.
Найденов Б. Ф. Объемные веса и удельные объемы грузов: справочник. Москва. Транспорт, 1971. 160 с.
Підготовка та впровадження проектів замі-щення природного газу біомасою при виробництві те-плової енергії в Україні. За ред. Г. Гелетухи. Київ. Поліграф плюс, 2015. 72 с.
Сборник методик по расчету объемов образо-вания отходов. Санкт-Петербург. ЦОЭК, 2004. 77 с.
Комплекс RK 847. Матеріали из сайту АРІЄС УКРАЇНА. URL: http://arjes.com.ua/production/ kompleks-rk-847.html (дата доступу: 18.06.2018).
Рубальна машина RM 41. Матеріали из сайту АРІЄС УКРАЇНА [Електронний ресурс]. URL: http://arjes.com.ua/production/rubalna-mashyna-rm-41.html (дата доступу: 18.06.2018).
Сито барабанне для просіювання щепи, каліб-рування різних фракцій. Матеріали из сайту all.biz [Електронний ресурс]. URL: https://ua.all.biz/sito-barabanne-dlya-prosyuvannya-shchepi-g15731079 (дата доступу: 18.06.2018).
Молотковий подрібнювач RM 71. Матеріали из сайту АРІЄС УКРАЇНА [Електронний ресурс]. URL: http://arjes.com.ua/production/molotkovyj-podribnjuvach-rm-71.html (дата доступу: 18.06.2018).
Дубровін В. О., Поліщук В. М., Тарасенко С. Є., Драгнєв С. В. Практикум з машин та обладнання для біоенергетики. Київ. АграрМедіаГруп, 2013. 208 с.
Поліщук В. М., Дубровін В. О., Драгнєв С. В.Інженерія систем природокористування. Ч. 2. Конс-труктивно-технологічний розрахунок гранулятора з круглою матрицею для виробництва гранульованого біопалива. Київ. АграрМедіаГруп, 2013. 48 с.
Поліщук В. М., Тарасенко С. Є. Біопалива.Виробництво і використання. Київ. ЦП "КОМПР?НТ". 2017. 376 с.
Поліщук В. М., Тарасенко С. Є. Машини таобладнання біоенергетики. Ч. 2. Конструктивно-технологічний розрахунок гранулятора з круглою ма-трицею в лінії виробництва паливних гранул. Київ. НУБіП України, 2016. 34 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).