Обґрунтування термінів ремонтних робіт та прогнозування строків служби контактів розбірного типу за умов неповноти вихідної інформації

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31548/machenergy2019.04.013

Ключові слова:

розбірні електричні контакти, перехідний опір, функціональні сплави з ефектом пам’яті форми, теорія ймовірності, нерівності Чебишева.

Анотація

Розбірні контактні з’єднання є найбільш численними елементами електроустановок. Працездатність контактів, їх надійність у значній мірі залежить від режимів електричного струму і температури, контактного тиску та ін. Зміна режимів і тривалість експлуатації призводять до зростання перехідного опору контактів, температури їх нагрівання і можливого теплового руйнування. Традиційними засобами для регулювання тиску в контактах при зміні температурного режиму є стальні тарілчасті пружини. Попередніми дослідженнями встановлено, що ці засоби тільки частково вирішують проблему регулювання контактного тиску. Альтернативою традиційним засобам є інноваційна розробка засобів динамічного управлінням тиском на основі використання функціональних сплавів з ефектом пам’яті форми.
У роботі проведено математичний аналіз термінів проведення ремонтних робіт та строків служби контактів розбірного типу з використанням теорії ймовірності за умов неповноти вихідної інформації. Дослідженнями обґрунтовано, що застосування динамічного методу управління термомеханічним режимом розбірних контактів дозволяє стабілізувати тиск та подовжити термін експлуатації розбірних контактів у 3-4 рази.

Посилання

Dzektser, N. N., Whilenew, Yu. S. (2017). Lot of ampers contact connections. Leningrad. Energoatomizdat. 128.

Завантаження

Опубліковано

2020-01-30

Номер

Розділ

Статті