Аналіз пропускної здатності збирально-транспортного комплексу машин для виробництва буряків цукрових
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2021.01.039Ключові слова:
буряки цукрові, збирання, транспортування, збирально-транспортний комплекс, бункерний комбайн, автомобільний транспортний засіб, продуктивність.Анотація
У статті наведено методику аналізу пропускної здатності збирально-транспортного комплексу (ЗТК) для буряків цукрових, яка спрямована на пошук шляхів раціонального використання ресурсу машин в технологічному комплексі.
Розглянуто перевантажувальний спосіб транспортування врожаю буряків, особливістю якого є гнучкість, адаптивність до погодно-кліматичних та господарських умов під час збирання. При сприятливих погодних умовах і наявності достатньої кількості автотранспортних засобів (АТЗ) буряки, які вивезені від комбайна з поля тракторним напівпричепом (НП), перевантажуються у великовантажні АТЗ, що знаходяться на дорозі з краю поля, та перевозяться на цукровий завод. У випадку зміни умов (в дощову погоду, при переувлажненому грунті або при недостатньої кількості АТЗ) в комплекс машин додається навантажувач-очіщувач і робота комплексу переходить на перевалочний або потоково-перевалочний спосіб.
Збирання та транспортування буряків розглянуто як роботу технологічного ланцюга, який складається з трьох ланок: «поле – бурякозбиральний комбайн (БК)», «БК – НП», «НП – АТЗ». Основні кроки аналізу пропускної здатності – це визначення пропускної здатності першої, другої і третьої ланок, їх зіставлення та наступний вибір та аналіз альтернативних варіантів, що дозволяють подолати можливу суттєву різницю між їх значеннями. Проаналізована можливість зменшення пропускної здатності третьої ланки до гранично можливої – пропускної здатності першої ланки за рахунок зменшення на певну кількість автомобілів на перевезенні буряків з одночасним збільшенням їх технічної швидкості руху.
Наведений приклад розрахунку кількості одиниць техніки у збирально-транспортному комплексі відповідно до розробленої методики доводить її дієвість і переваги.
Проведений аналіз пропускної здатності ЗТК показує шляхи удосконалення параметрів транспортного процесу в технологічному комплексі збирально-транспортних робіт.
Посилання
Volokha M. P. (2020). Modeling of mechanized technological processes of planting and picking up beet: dis. ... Doctor Tech. Sciences: 05.05.11. NULES of Ukraine. Kyiv. 343.
Shaar D., Dreger D., Kalenska S. (2005). Sugar beets (growing, harvesting, storage). Kyiv. NNC «ІАЕ». 340.
Izmailov A. Yu. (2007). Technologies and technical solutions to improve the efficiency of transport systems of the agro-industrial complex. Moscow. FGNU "Rosinformagrotech". 200.
Rogovskii I. L., Titova L. L., Trokhaniak V. I., Haponenko O. I., Ohiienko M. M., Kulik V. P. (2020). Engineering management of tillage equipment with concave disk spring shanks. INMATEH. Agricultural Engineering. 60(1). 45-52. doi: 10.35633/INMATEH-60-05.
Zagurskiy О., Ohiienko M., Pokusa Т., Zagurska S., Pokusa F., Titova L., Rogovskii І. (2020). Study of efficiency of transport processes of supply chains management under uncertainty. Monograph. Opole: The
Academy of Management and Administration in Opole. 162.
Frishev S. G., Kozupitsya S. I. (2015). Development of efficient technologies for transporting grain from harvesters. Monograph. Kyiv. 224.
Grechkosiy V. D., Voytyuk V. D., Shatrov R. V. (2015). Design of technological processes in crop production: a textbook. Kyiv. 392
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).