АНАЛІЗ РУХУ ЧАСТИНКИ ПО РАДІАЛЬНІЙ ЛОПАТЦІ ОБЕРТОВОГО БАРАБАНА З УРАХУВАННЯМ ОПОРУ СЕРЕДОВИЩА
Анотація
Пристрої для перемішування на основі обертових барабанів мають високі показники якості при перемішуванні і тому знаходить все більше поширення при розробці процесів сушіння сільськогосподарських продуктів та матеріалів, біотехнологічних процесів ферментації біомаси в аеробних та анаеробних умовах. Підвищення ефективності роботи обертових барабанів шляхом обґрунтування методів визначення параметрів відцентрового руху частинок по радіальній лопатці в обертовому барабані, які дозволять встановити раціональні значення кутової швидкості та конструктивні параметри обертових барабанів, потребує подальшого удосконалення.
Для узагальнення проведених досліджень доцільно отримати розв'язок диференційного рівняння, яке описує рух частинок по радіальних лопатках обертового барабана з урахуванням опору середовища. У цьому випадку на частинку діють відцентрова сила інерції, коріолісова сила інерції, сила тяжіння, сила тертя завдяки опору повітря, що притискує частинку до лопатки, а також сила опору повітря, яка протидіє руху частинки в радіальному напрямі. При цьому коефіцієнт пропорційності, який визначає силу опору середовища, яка направлена протилежно напрямку швидкості руху частинок і пропорційна швидкості руху частинки в першій степені, прийнято для випадку, коли повітря обтікає частинки ламінарним потоком при числах Рейнольдса менших 5.
Отриманий розв'язок диференційного рівняння, що визначає параметри руху частинки по радіальній лопатці обертового барабана з урахуванням опору середовища дозволяє встановити радіальне переміщення та відносну швидкість руху частинки по лопатці, а також значення постійних величин диференційного рівняння.
Посилання
Василенко П. М. Теория движения частицы по шероховатым поверхностям сельскохозяйственных машин. Киев. 1960. 284 с.
Марченко Н. М., Личман Г. ?., Шебалкин А. Е. Механизация внесения органических удобрений. Москва. 1990. 207 с.
Якубаускас В. ?. Технологические основы механизированного внесения удобрений. Москва. 1973. 231 с.
Голуб Г. А. Агропромислове виробництво їстівних грибів. Механіко-технологічні основи. Київ. 2007. 332 с.
Голуб Г. А., Марус О. А. Аналіз рівнянь руху матеріальної частинки по радіальній лопатці обертового барабана. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 251. С. 43—53.
Голуб Г. А., Марус О. А. Аналіз рівнянь руху матеріальної частинки по радіальній лопатці обертового барабана. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 251. С. 43—53.
Голуб Г. А., Марус О. А. Визначення мінімальної граничної кутової швидкості для забезпечення відцентрового руху частинки по радіальній лопатці обертового барабана. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 254. С. 37—44.
Выгодский М.Я. Справочник по высшей математике. Мосвка. 1959. 783 с.
Голуб Г. А. Радіальна швидкість руху компосту в барабанно-пальцевому розпушувачі. Вісник Харківського державного технічного університету сільського господарства. Харків. 2003. Вип. 21. С. 484—491.
Зельдович Я. Б., Яглом ?. М. Высшая математика для начинающих физиков и техников. Москва. 1982. 512 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).