ОБҐРУНТУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО МЕТОДА ПРОВЕДЕННЯ ДІАГНОСТУВАЛЬНИХ РОБІТ ТА АКУСТИЧНЕ НАВАНТАЖЕННЯ ПРИ ГОЛОГРАФІЇ
Анотація
В статті розглянуто оригінальну методику вибору оптимального методу діагностування або відновлення роботоздатності деталей сільськогосподарських машин, яка базується на результатах голографування їх поверхонь. Аналіз можливих шляхів подальшого підвищення ефективності використання сільськогосподарської техніки в рослинництві і тваринництві вказує на перспективність впровадження новітніх технологій виконання сервісних робіт із застосуванням голографічних методів. Теоретичні засади вибору оптимального методу діагностики (відновлення) побудовано на врахуванні ймовірності природи появи та розподілу пошкоджень (дефектів) в поверхневих шарах робочих поверхонь деталей, імовірнісного взаємозв’язку їх із напружено-деформаційним станом як конкретної поверхні так і всієї деталі загалом і впливу їх роботоздатності на машину в цілому. Загалом при проведенні досліджень застосовували такі види навантаження: механічне (розтягнення, стискання, кручення, згинання та їх комплексне поєднання); термічне локальне, терморадіаційне загальне; акустичне збудження; навантаження тиском або вакуумом, а також для руйнування зразків навантаження ударом, що рекомендовано спеціальною літературою.
Розглянуто питання застосування акустичного навантаження при дослідженні технічного стану оболонкових тонкостінних конструкцій деталей обладнання з переробки сільськогосподарської сировини за допомогою комп’ютерної голографії. Встановлено режими акустичного навантаження при реалізації комп’ютерної голографії. Застосування акустичного навантаження запропоновано вперше, так як такий вид дозволяє отримати надмалі переміщення і відповідно мікродеформації. Отримані результати мікродеформування служать базовою інформацією для визначення параметрів технічного стану і прогнозування залишкового ресурсу та розрахунку допустимих і граничних параметрів конструкцій.
Посилання
Karabynesh S. S. (2016). Holography. Control of quality parts. Monograph. Germany. Berlin. National Library. Lambert. 233.
Erf R. K. (1979). Non-destructive holographic research. Moscow. Nauka. 336.
Karabynesh S. S. (2015). The technical condition of surfaces and holographic method. Scientific Proceedings SWorld. Issue 2 (39). Volume 6. 75-79.
Restoration machine parts. (2003). Directory. Moscow. Engineering. 672.
Delone N. B. (1989). Interaction of laser radiation with matter. Moscow. Science. 280.
Dmitriev N. N. (1998). Theoretical Principles of nondestructive control and diagnostics status of airfield coatings of hitting method: Dis ... Cand. Sc. Sciences: 05.22.11. Kiev. NAU. 296.
Karabynesh S. S. (2013). Diagnosis of technical and forecasting STATUS definitive resource. Moscow. Control. Diagnosis. №3. 74-78.
Nowicki A. V. (2015). Study dynamics Changed indicators reliability complicated system "Man - Machine". Collections of the Scientific Labor «SWorld». Volume 6. Issue №1 (38). 74-78.
Shadrychev V. A. (1976). Fundamentals technology autostructure and repair vehicles. Moscow. Engineering. 560.
Chernoyvanov V. I. (1983). Restoration of parts of agricultural machines. Moscow. Kolos. 288.
Masyno M. A. (1981). Organization car’s recovery parts. Moscow. Transport. 176.
Molodyk M. V., Halperin G. M. et al. (1988). Methods of techno-economic justification methods of recovery parts machines. Moscow. HOSNYTY. 31.
Non-destructive inspection of materials and elements of constructions. (1984). Ed. Acad. A.N. the USSR Academy of Sciences N. Huzya. Kiev. Naukova Dumka. 276.
Karabynesh S. S. (2013) Defects. Damages. Methods for determining. Germany. Berlin. National Library. Lambert. 89.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).