ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМУ ПУСКУ КІВШОВОГО ЕЛЕВАТОРА ЗА КРИТЕРІЄМ СЕРЕДНЬОКВАДРАТИЧНОГО ЗУСИЛЛЯ В ТЯГОВОМУ ОРГАНІ ПРИ НАБІГАННІ НА ПРИВІДНИЙ БАРАБАН
Анотація
Мінімізовано коливання елементів конструкції, приводного механізму та тягового органу за рахунок оптимізації режимів руху зернового елеватора на ділянках перехідних процесів, що дозволило підвищити його ефективність. На основі вибраної динамічної моделі створено математичну модель з використанням принципу д’Аламбера. Розглянуто процес оптимізації режиму пуску ківшового елеватора за критерієм середньоквадратичного значення зусилля в тяговому органі при набіганні на приводний барабан. Знайдено закони руху натяжного барабана, робочої гілки та приводного барабана, які відповідають оптимальному режиму руху ківшового елеватора. На основі знайдених законів руху побудовано кінематичні характеристики основних ланок елеватора, які представлені у вигляді графічних залежностей для оптимального режиму руху. Також отримано графічні залежності зміни зусилля в тяговому органі при набіганні на приводний барабан та збіганні з натяжного барабана. На основі отриманих графічних залежностей встановлено, що під час пуску ківшового елеватора при оптимальному режимі руху мають місце незначні коливні процеси, які є найменшими саме при оптимізації за критерієм середньоквадратичного значення зусилля в тяговому органі при набіганні на привідний барабан.
Посилання
Ловейкін В. С., Ткачук Л. Б. Аналіз руху ковшового елеватора з динамічною механічною характеристикою двигуна. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 254. С. 397—407.
Кондрахин В. П., Борисенко В. Ф., Мельник А. А. Моделирование пусковых режимов скребкового конвейера типа КСД. Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: гірничо-електромеханічна. Донецьк. 2008. Вип. 13. С. 132—140.
Хорольський І. М. Динаміка ланцюгових систем і замкнутих контурів машин неперервного транспорту. Львів. 1999. 194 с.
Спиваковский А. О., Дмитриев В. Г. Теория ленточных конвейеров. Москва. 1982. 192 с.
Ловейкін В. С., Бортун В. А. Динаміка режиму руху вертикального ківшового елеватора із завантаженою гілкою. Підйомно-транспортна техніка. 2011. №1 (37). C. 67—78.
Беллман Р. Динамическое программирование. Москва. 1960. 400 с.
Понтрягин Л. С., Болтнянский В. Г., Гамкрелидзе Р. В., Мищенко Е. Ф. Математическая теория оптимальних процессов. Москва. 1961. 392 с.
Петров Ю. П. Вариационные методы теории оптимального управления. Ленинград. 1977. 280 с
Ловейкин В. С. Расчеты оптимальних режимов движения механизмов строительных машин. Київ. 1990. 168 с.
Ловейкін В. С., Нестеров А. П. Динамічна оптимізація підйомних машин. Харків. 2002. 291 с.
Выговский Л. Введение в Wolfram Mathematica. [Електронний ресурс]. Режим доступу: URL: http:www.exponenta.ru/educat/vygovskiy/vygovskiy.asp. Назва з екрана.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).