СУЧАСНИЙ МЕТОД ОЦІНКИ ЗНОСУ ЦИЛІНДРІВ АВТОТРАКТОРНИХ ДВИГУНІВ
Анотація
Викладена методологія оцінки зносу основних елементів двигунів внутрішнього згорання та обґрунтовані сучасні вимоги, які до них висуваються. Застосування радіохвильового методу діагностування дозволяє не тільки якісно оцінювати стан повехні циліндро поршневої групи двигуна, а також можливість його кількісної оцінки, що є перевагою методу.
Показана принципова можливість використання радіохвильового методу для діагностики циліндро-поршневої групи двигунів внутрішнього згоряння. Використання запропонованого методу дозволяє без розбирання двигуна диференціювати несправність циліндро-поршневої групи та зробити висновок про необхідність ремонту або очищення циліндрів двигуна від продуктів згоряння.
Запропонований метод радіохвильового діагностування на нашу думку є унікальним і обіцяє величезні можливості для роботи інженерів при діагностуванні сучасних двигунів внутрішнього згорання і дозволить швидко та якісно провести оцінку надійності їх роботи.
Наведений у даній статті метод радіохвильового діагностування, окрім оцінки стану повехні циліндро поршневої групи двигунів, може знайти своє застосування в інших об’єктах науково-виробночої діяльності.
Посилання
Румянцев С. ?. Ремонт автомобилей. Москва. Транспорт. 1998. 327 с.
Кисляков В. Ф., Лущик В. В. Будова й експлуатація автомобілів. Київ. Либідь. 2002. 273 с.
Білоконь Я. Ю., Горкун В. М., Окоча А. І. Автотранспортні засоби категорій «В» і «С»: навчальний посібник. Київ. Арій. 2009. 352 с.
Клюев В. В. Приборы для неразрушающего контроля материалов и изделий: справочник. Кн. 2. Москва. Машиностроение. 1986. 352 с.
Головко Д. Б., Скрипник Ю. О., Шевченко К. Л. Частотно-дисперсійні аналізатори складу та властивостей матеріалів та речовин. Київ. МП Леся. 2002. 182 с.
А. с. 1506372 СССР МПК В17.1 15/00. Шевченко К. Л. СССР. 275356/25-05; заявл. 05.05.88; опубл. 07.09.89. Бюл. №32. 3 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).