ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ В ПРОЦЕСІ РЕМОНТУ ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОГО ВАЛА ДВИГУНА ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ
Анотація
В статті проаналізовано наявні в різних літературних джерелах інформації рекомендації для вибору методів зміцнення та відновлення спрацьованих деталей машин. До них відносяться: метод електродугового наплавлення, хіміко-термічної обробки, газопорошкового наплавлення, газопорошкового і плазмового напилення, електродугової металізації.
В результаті досліджень спрацювання робочих поверхонь газорозподільних валів, встановлено перелік дефектів: спрацювання опорних шийок, кулачків за висотою; шпонкового паза за шириною; спрацювання різі.
З метою зміцнення та відновлення номінальних розмірів валів вибрано метод газополуменевого напилення зносостійких покриттів, який має ряд переваг: простота апаратури, не вимагається висока кваліфікація оператора, відновлена деталь має рівну поверхню. Технологічний процес ремонту вала складається з наступних основних операцій: підготовка деталей, підготовка порошку, нанесення покриття на опорні шийки та кулачки вала, оплавлення покриття, токарна обробка, обробка шліфуванням, вихідний контроль.
Значення економічного показника надійності вала Ке дорівнює 12,6. Вищу надійність вала досягнуто за рахунок додаткових затрат при зміцненні вала з використанням порошку ПГ-10Н01 і використано поняття ціни надійності вала Вн, яка дорівнює 1831,5 грн.
Для більш повної оцінки надійності застосовано комплексні показники надійності відновленого вала: коефіцієнт готовності Кг = 0,997; коефіцієнт технічного використання Кт.в. = 0,99Посилання
Чабанний В. Я., Магопець С. О., Мажейка О. Й., Кропівний В. М., Василенко І. Ф., Шепеленко І. В., Павлюк-Мороз В. А. Ремонт автомобілів: навчальний посібник. Кіровоград. 2007. 720 с.
Корсаков В. С., Таурит Г. Э., Василюк Г. Д., Лещенко М. ?. Повышение долговечности машин технологическими методами. Киев. Техніка. 1986. 158 с.
Харламов Ю. О., Будаг’янц М. А. Основи технології відновлення і зміцнення деталей машин: навчальний посібник. Т. 2 . Луганськ. 2003. 480 с.
Токарев А. Н. Основы теории надежности и диагностика. Барнаул. АлтГТУ. 2008. 168 с.
Ковалевский А. А., ?овенас Л. А. Опыт применения газотермических покрытий для восстановления деталей и защиты металлов от коррозии. Рига. ЛатНИНТМ. 1986. 46 с.
Коломенцев А. Г., Голубев ?. Г., Свищев В. ?. Опыт восстановления деталей газотермическими методами: обзорная информация. Москва. ЦНТИТЭ?. 1985. 40 с.
Повышение производительности механической обработки изделий с износостойкими газотермическими покрытиями: информационный листок. ЖЦНТ?. Житомир. 1985. 4 с.
Канарчук В. Є., Полянський С. К., Дмитрієв М. М. Надійність машин: підручник. Київ. Либідь. 2003. 424 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).