Дослідження ефективності вологого очищення біодизеля
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2021.03.063Ключові слова:
біодизель, метилові ефіри жирних кислот, МЕЖК, вологе очищення, об'ємне, пінне, аерозольне промивання, крупнокраплинне і дрібнокраплинне промиванняАнотація
Ефективність вологого очищення метилових ефірів жирних кислот (МЕЖК), які ще називають біодизелем, досліджувалась при проведенні об'ємного, бульбашкового і аерозольного промивання. Об'ємне промивання МЕЖК проводилось за допомогою лопатевої мішалки з трьома лопатями на валу і чотирилопатевої мішалки з похилими лопатями. Частота обертання валу лопатевої мішалки становила 100, 200, 300 і 400 об./хв., чотирилопатевої мішалки з похилими лопатями - 200, 350, 500, 650 об./хв. Пінне промивання МЕЖК здійснювалось при витраті повітря 20 і 60 л/год. за температури МЕЖК 20, 40 і 60°С. Для експериментального дослідження аерозольного промивання МЕЖК застосовувались турбулізатори трьох типів: DС-31-СER з одним отвором, DС-33-СER з двома отворами і DС-56-СER з чотирма отворами. Час проведення дослідів становив 4 год. Відбір проб МЕЖК для визначення його лужності здійснювався через кожну годину. Також через кожну годину відбувалась заміна забрудненої води на чисту.
Об'ємне промивання протягом чотирьох годин незадовільно звільняє МЕЖК від цитрату калію. при пінному промиванні МЕЖК з витратою повітря 20 л/хв. його лужність протягом 1-2 год. барботування знижується в 2-3 рази. Подальше барботування недоцільне, оскільки лужність при цьому не знижується, а зростає. При витраті повітря 60 л/год. на 3-4 год. барботування лужність МЕЖК знижується в 4,5 рази, однак в подальшому спостерігається деяке її зростання. Результуюча лужність МЕЖК при аерозольному його промиванні зменшується приблизно в 2 рази, при чому спостерігається тенденція до її зниження протягом довшого часу промивання.
Із трьох досліджуваних способів промивання МЕЖК для практичного використання можна рекомендувати аерозольний спосіб, причому середньо- і крупнокраплинне промивання необхідно здійснювати протягом не менше як 4-5 год., тоді як дрібнокраплинне – протягом довшого часуЗавантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).