Обґрунтування термінів ремонтних робіт та прогнозування строків служби контактів розбірного типу за умов неповноти вихідної інформації

Автор(и)

  • V. V. Kozyrskyi Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • I. P. Tkachuk , Науково-дослідний центр «Інноваційні технології», компанія «МЕГА СІБ груп»
  • S. M. Voloshin Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • I. I. Slushnyi , Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»

Анотація

Розбірні контактні з’єднання є найбільш численними елементами електроустановок. Працездатність контактів, їх надійність у значній мірі залежить від режимів електричного струму і температури, контактного тиску та ін. Зміна режимів і тривалість експлуатації призводять до зростання перехідного опору контактів, температури їх нагрівання і можливого теплового руйнування. Традиційними засобами для регулювання тиску в контактах при зміні температурного режиму є стальні тарілчасті пружини. Попередніми дослідженнями встановлено, що ці засоби тільки частково вирішують проблему регулювання контактного тиску. Альтернативою традиційним засобам є інноваційна розробка засобів динамічного управлінням тиском на основі використання функціональних сплавів з ефектом пам’яті форми.
У роботі проведено математичний аналіз термінів проведення ремонтних робіт та строків служби контактів розбірного типу з використанням теорії ймовірності за умов неповноти вихідної інформації. Дослідженнями обґрунтовано, що застосування динамічного методу управління термомеханічним режимом розбірних контактів дозволяє стабілізувати тиск та подовжити термін експлуатації розбірних контактів у 3-4 рази.
Ключові слова: розбірні електричні контакти, перехідний опір, функціональні сплави з ефектом пам’яті форми, теорія ймовірності, нерівності Чебишева.

Посилання

Дзекцер Н. Н., Висленев Ю. С. Многоамперныеконтактные соединения. Ленинград. Энергоатомиздат. Ленинградское отделение. 1987. 128 с.

References

Dzektser, N. N., Whilenew, Yu. S. (1987). Lot ofampers contact connections. Leningrad. Energoatomizdat. 128.

Завантаження

Опубліковано

2019-01-24

Номер

Розділ

Статті