НАУКОВІ ОСНОВИ АЕРОЗОЛЬНОГО ОЧИЩЕННЯ БІОДИЗЕЛЯ
Анотація
Встановлена потреба видалення після нейтралізації із дизельного біопалива цитрату калію шляхом водяного промивання та осадження утворених пластинок. Визначені сили, які здійснюють вплив на частинку у шарі біодизеля та проведене моделювання руху цієї частинки при її повільному осадженні. Розглянута математична модель осадження плистинок цитрату калію та встановлена динаміка швидкості їх руху. Встановлена експозиція їх осадження. Визначені раціональні розміри краплин води для промивання біодизеля.
Час осадження пластинок водного розчину цитрату калію при очищенні біодизеля від каталізатора може становити від 0,5 до
40 діб. Тому для пришвидшення цього процесу рекомендується розпилювати в товщі біодизеля краплини води, які приєднують до себе частинки забруднювача і транспортують їх до дна реактора.
Починаючи із діаметра краплин води 1 мм подальше збільшення їх дисперсності суттєво не впливає на швидкість осадження. Тому бажано промивати біодизель шляхом розпилювання в ньому краплин води діаметром 0,5-1 мм. Швидкість осадження таких краплин не перевищує 2 хв. При зменшенні дисперсності краплин швидкість їх осадження суттєво зростає.
Посилання
Поліщук В. М. Застосування біопалив для дизельних двигунів / В. М. Поліщук, С. В. Драгнєв, І. І. Убоженко, М. Ю. Павленко, О. В. Поліщук // Науковий вісник Національного аграрного університету. – К., 2008. – Вип. 125. – С. 315–319.
Поліщук В. М. Технології виробництва біодизеля (огляд) / В. М. Поліщук,
С. Є. Тарасенко, І. Д. Гуменюк, М. М. Яструб, О. В. Поліщук // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. – К., 2010. – Вип. 144, ч. 3. – С. 354–359.
Зуев Ф. Г. Пневматическое транспортирование на зерноперерабатывающих предприятиях / Ф. Г. Зуев. – М:. Колос, 1976. – 344 с.
Шалугін В. С. Процеси та апарати промислових технологій / В. С. Шалугін,
В. М. Шмандій. – К: Центр учбової літератури, 2008. – 392 с.
Ветошкин А. Г. Теоретические основы защиты окружающей среды /
А. Г. Ветошкин. – Пенза: ?зд-во ПГАСА, 2002. – 290 с.
Гальперин Н. ?. Основные процессы и аппараты химической технологии /
Н. ?. Гальперин. – В двух книгах. – М.: Химия, 1981. – 812 с.
Свойства сыпучих материалов // Prosushka.ru / 2016 / Режим допуска к журн.: http://www.prosushka.ru/53-svojstva-sypuchix-materialov.html. Дата допуска: 10/01/2016.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).