ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СКРЕБКІВ ПОХИЛОГО КОНВЕЄРА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ГНОЮ У ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ

Автор(и)

  • Г. А. Голуб Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • В. С. Хмельовський Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • Р.Л. Швець Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml

Анотація

Для забезпечення належного мікроклімату та ветеринарно-санітарних умов у тваринницьких приміщеннях, необхідно ретельно прибирати гній у зонах відпочинку та проходах. Мета дослідження – покращення якісних показників роботи похилого конвеєра за рахунок зміни конструкції скребків.

Одним з недоліків похилого конвеєра є те, що він не в повній мірі забирає рідку фракцію гною з дна гнойового приямку. Похилий конвеєр складається з ланцюга та скребків які мають форму кутника. Отже скребок рухаючись по похилій поверхні металевого корита захоплює густу фракцію гною і транспортує її до верхньої частини похилого конвеєра та викидає в транспортний засіб, рідка фракція гною скребками не захоплюється і залишається в приямку. В основу досліджень поставлена задача розробити скребки такої конструкції, щоб вони максимально прибирали гній з приямку похилого конвеєра і зменшили час роботи конвеєра.

Для вирішення поставленої задачі пропонується виготовити скребки у вигляді ковшиків.

На фермі навчально-науково-виробничого підрозділу ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» були проведені експериментальні дослідження. На основі яких було встановлено, що споживана потужність електродвигуна змінюється від 1,1 до 2 кВт. При експлуатації похилого конвеєра коли ковшики і кутники розміщені через один, в порівнянні з скребками-кутниками спостерігається збільшення питомої споживаної потужності на 27%. При такій схемі час прибирання напіврідкого гною скорочується на 50%.

Техніко-економічні переваги удосконаленого похилого конвеєра в порівнянні з прототипом полягають у покращенні прибирання гною з приямку, та зменшенні загальних витрат на прибирання гною із тваринницьких приміщень.

Впровадження проведено на фермі ТОВ «Крок-Агро» в с. Галиця Ніжинського району Чернігівської області.

Біографії авторів

  • автор Г. А. Голуб, афіліація Національний університет біоресурсів і природокористування України
    доктор технічних наук
  • автор В. С. Хмельовський, афіліація Національний університет біоресурсів і природокористування України
    кандидат технічних наук
  • автор Р.Л. Швець, афіліація Національний університет біоресурсів і природокористування України
    магістр

Посилання

Письменов В. Н. Получение и использование бесподстилочного навоза [Текст] / В. Н. Письменов. – М. : Росагропромиздат, 1988. – 206 с.

Мельников С. В. Механизация и автоматизация животноводческих ферм [Текст] / С.В. Мельников. – Л. : Колос, 1978. – 560 с.

Агулов ?. ?. ?зносостойкость капролона в конструкциях скребковых навозоуборочных транспортеров [Текст] / ?. ?. Агулов, Н. Н. Чос // Механизация сельскохозяйственного производства : Научные труды УСХА. – Вып. 121. – К. : УСХА, 1975. – С. 21–28.

Кисликов В. Ф. Унифицировать приводные станции навозоуборочных транспортеров [Текст] / В. Ф. Кисликов, ?. Х. Михайлюк, Н. Н. Чос // Техника в сельском хозяйстве. – 1981. – № 4. – С. 10–12.

Ікальчик М. І. Удосконалення скреперної установки для прибирання гною [Текст] / М. І. Ікальчик // Механізація та електрифікація сільського господарства. – №97 (1). – Глеваха : ННЦ ”ІМЕСГ”, 2013. – С. 613–618.

Патент на корисну модель Скреперний пристрій для прибирання гною. МПК А01К 1/01 (2006.01) u 2013 01462 [Текст] / М. І. Ікальчик, Г. А. Голуб,

М. Є. Шаблій, В. С. Хмельовський. – № 82787; заявник та патентовласник Ікальчик М.І. – заявл. 07.02.2013; опубл. 12.08.2013, Бюл. №15.

Завантаження

Опубліковано

2016-12-26

Номер

Розділ

Статті