ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СКРЕБКІВ ПОХИЛОГО КОНВЕЄРА ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ГНОЮ У ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ
Анотація
Для забезпечення належного мікроклімату та ветеринарно-санітарних умов у тваринницьких приміщеннях, необхідно ретельно прибирати гній у зонах відпочинку та проходах. Мета дослідження – покращення якісних показників роботи похилого конвеєра за рахунок зміни конструкції скребків.
Одним з недоліків похилого конвеєра є те, що він не в повній мірі забирає рідку фракцію гною з дна гнойового приямку. Похилий конвеєр складається з ланцюга та скребків які мають форму кутника. Отже скребок рухаючись по похилій поверхні металевого корита захоплює густу фракцію гною і транспортує її до верхньої частини похилого конвеєра та викидає в транспортний засіб, рідка фракція гною скребками не захоплюється і залишається в приямку. В основу досліджень поставлена задача розробити скребки такої конструкції, щоб вони максимально прибирали гній з приямку похилого конвеєра і зменшили час роботи конвеєра.
Для вирішення поставленої задачі пропонується виготовити скребки у вигляді ковшиків.
На фермі навчально-науково-виробничого підрозділу ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» були проведені експериментальні дослідження. На основі яких було встановлено, що споживана потужність електродвигуна змінюється від 1,1 до 2 кВт. При експлуатації похилого конвеєра коли ковшики і кутники розміщені через один, в порівнянні з скребками-кутниками спостерігається збільшення питомої споживаної потужності на 27%. При такій схемі час прибирання напіврідкого гною скорочується на 50%.
Техніко-економічні переваги удосконаленого похилого конвеєра в порівнянні з прототипом полягають у покращенні прибирання гною з приямку, та зменшенні загальних витрат на прибирання гною із тваринницьких приміщень.
Впровадження проведено на фермі ТОВ «Крок-Агро» в с. Галиця Ніжинського району Чернігівської області.
Посилання
Письменов В. Н. Получение и использование бесподстилочного навоза [Текст] / В. Н. Письменов. – М. : Росагропромиздат, 1988. – 206 с.
Мельников С. В. Механизация и автоматизация животноводческих ферм [Текст] / С.В. Мельников. – Л. : Колос, 1978. – 560 с.
Агулов ?. ?. ?зносостойкость капролона в конструкциях скребковых навозоуборочных транспортеров [Текст] / ?. ?. Агулов, Н. Н. Чос // Механизация сельскохозяйственного производства : Научные труды УСХА. – Вып. 121. – К. : УСХА, 1975. – С. 21–28.
Кисликов В. Ф. Унифицировать приводные станции навозоуборочных транспортеров [Текст] / В. Ф. Кисликов, ?. Х. Михайлюк, Н. Н. Чос // Техника в сельском хозяйстве. – 1981. – № 4. – С. 10–12.
Ікальчик М. І. Удосконалення скреперної установки для прибирання гною [Текст] / М. І. Ікальчик // Механізація та електрифікація сільського господарства. – №97 (1). – Глеваха : ННЦ ”ІМЕСГ”, 2013. – С. 613–618.
Патент на корисну модель Скреперний пристрій для прибирання гною. МПК А01К 1/01 (2006.01) u 2013 01462 [Текст] / М. І. Ікальчик, Г. А. Голуб,
М. Є. Шаблій, В. С. Хмельовський. – № 82787; заявник та патентовласник Ікальчик М.І. – заявл. 07.02.2013; опубл. 12.08.2013, Бюл. №15.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).