МОДЕЛЮВАННЯ ВЕЙВЛЕТ АНАЛІЗУ ВІБРОСИГНАЛІВ ДИЗЕЛЬНОГО ДВИГУНА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ
Анотація
Анотація. Розглянуто використання вейвлет аналізу віброакустичного сигналу дизельного двигуна СМД-31А, як елементу адаптивної моделі обробітку вібросигналу з метою постановки точного і однозначного діагнозу. Приведена очистка віброакустичного сигналу від шуму використанням вейвлет перетворення вейвлетом Добеші db4 та доведена ефективність даного алгоритму для розробки програмного комплексу віброакустичного діагностування ДВЗ. Для моделювання використовувалися математичні пакети Mathcad 15.
Проведений аналіз підходів до віброакустичного діагностування ДВЗ показав перспективність використання віконного перетворення Фур’є та вейвлет перетворення. Використання вейвлет перетворення для аналізу віброакустичного сигналу ДВЗ, цього «мікроскопу» для сигналів дає можливість розпізнавати точніше не тільки зміни в стані механізмів ДВЗ, пов’язані із зношенням, а також і локалізацію джерела зміни. Даний механізм обробітку вібросигналів варто покласти в основу роз робітку автоматизованої системи діагностики, роботи над якою уже ведуться на нашій кафедрі НУБіП України.
Посилання
Александров А. А. Вибрация и вибродиагностика судового электрооборудо-вания / А. А. Александров, А. В. Барков, Н. А. Баркова, В. А. Шафранский. – ?зд. “Судостроение”, Ленинград, 1986. – 260 с.
Блаттер К. Вейвлет-анализ. Основы теории / К. Блаттер. – М.: Техносфера, 2006. – 280 с.
Малла С. Вэйвлеты в обработке сигналов / С. Малла ; пер. с англ. – М.: Мир, 2005. – 671 с., ил. – ISBN 5-03-003691-1.
Блаттер К. Вэйвлет-анализ. Основы теории / К. Блаттер. – Москва, 2004. – 280 с. – ISBN 5-94836-033-4.
Чуи Ч. Введение в вэйвлеты / Ч. Чуи ; пер. с англ. – М.: Мир, 2001. – 412 с., ил. – ISBN 5-03-003397-1.
Дремин ?. М. Вейвлеты и их использование / ?. М. Дремин, О. В. ?ванов,
В. А. Нечитайло // Успехи физических наук. – 2001. – Т. 171, №5. – С. 465–501
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).