ВИМОГИ ДО ВИРОБНИЦТВА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ РОСЛИННИЦТВА
Анотація
В роботі наведена актуальність і важливість виробництва екологічно безпечної продукції. Аналіз вимог виробництва екологічно безпечної продукції рослинництва дозволив сформувати перелік головних вимог, які є невід’ємною складовою такого виробництва, до них відносяться: раціональне використання природніх ресурсів; збільшення площ під посів зелених добрив; відновлення та підтримання системи лісосмуг; правильний підбір культур в залежності від якості ґрунтів; планування сівозміни з урахуванням родючості ґрунтів; використання підстилкового гною із забезпеченням бездефіцитного балансу поживних речовин у ґрунті; попередження та моніторинг хвороб та шкідників; використання посівний матеріал лише вирощений методами органічного землеробства; підбір садивного матеріалу, який є стійким до хвороб та шкідників; здійснювати утилізацію відходів в ході виробництва продукції. До заборон при виробництві відповідної продукції відносять: використання ГМО; виключення застосування різних стимуляторів; виключення обробки іонізуючим випромінюванням сировини; застосування гідропонного виробництва; використання мінеральних азотних добрив; зберігання хімічних засобів захисту рослин. Запропоновані технології виробництва екологічно безпечної продукції з поєднанням в єдину систему сучасних розробок та пропозицій в галузі рослинництва.Посилання
Мала А. В. До питання переходу сільськогосподарських підприємств на органічний спосіб отримання продукції. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Київ. 2013. Вип. 283 (2). С. 222—226.
Шикула М. К., Антонець С. С., Балаєв А. Д. Грунтозахисна біологічна система землеробства в Україні: монографія. Київ. 2000. 388 с.
Теслюк В. В. Біотехнологічні основи розробки, виробництва та застосування мікобіопрепаратів для захисту сільськогосподарських культур від хвороб: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора сіл. госп. наук. 03.00.20. Київ. 2012. 40 с.
Таргоня В. С. Біотехнологічні основи створення сільськогосподарських біоконверсних комплексів: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора сілс. госп. наук. 03.00.20. Київ. 2011. 45 с.
Дубровін В. О., Голуб Г. А., Марус О. А. Виробництво ентомологічного препарату трихограми. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Київ. 2012. Вип. 170. Ч. 2. С. 11—22.
Голуб Г. А., Марус О. А. Повышение качественных показателей энтомологического препарата трихограммы и определения экономической эффективности его производства. Motrol. Lublin. 2014. T. 16. № 3. P. 41—50.
Мельничук М. Д., Григорюк І. П., Ющенко Л. П., Дубровін В. О., Мироненко В. Г., Марус О. А. Основи технології біологічного захисту рослин у сучасному землеробстві. Біоресурси і природокористування. Київ. 2010. Т. 2. № 1. С. 5—11.
Голуб Г. А. Енергетична автономність агросистем. Вісник аграрної науки. 2010. № 3. С. 50—54.
Голуб Г. А., Марус О. А. Концепція виробництва екологічно безпечної продукції рослинництва та тваринництва. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Київ. 2016. Вип. 254. С. 366—377.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).