АНАЛІЗ ВПЛИВУ АГРОБІОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ВТРАТИ ЗЕРНА ЖАТКОЮ ЗЕРНОЗБИРАЛЬНОГО КОМБАЙНА
Анотація
Для збирання зернових культур застосовуються зернозбиральні комбайни. Зернозбиральні комбайни є складною динамічною системою і в процесі роботи подається в машину технологічний матеріал із змінними властивостями. При цьому змінюватиметься якість роботи. Одним із основних якісних показників роботи зернозбирального комбайна являються втрати зерна. Основними видами втрати зерна є втрати внаслідок самоосипання, за жаткою і молотаркою комбайна. На властивості маси, що подається в машину, вплив мають параметри комбайна і умови збирання. Характеристики зернових культур по полю змінюються. Це призводить до варіації величини втрати зерна. Істотний вплив характеристики зернових культур мають на втрати зерна жаткою комбайна. Аналіз відомих досліджень свідчить про необхідність аналізу впливу параметрів стеблостою на втрати зерна. В статті наведено результати експериментальних досліджень впливу характеристик стеблостою на величину втрат зерна за жаткою зернозбирального комбайна. Основними характеристиками зернових культур визначено врожайність, соломистість, забур’яненість, полеглість і вологість, Результати досліджень наведені у вигляді графіків. Отримані дані можуть бути використаними при прогнозуванні можливої величини втрат зерна зернозбиральними комбайнами та обґрунтування шляхів зменшення їх величини.Посилання
Сільськогосподарські машини: підручник. За ред. Д. Г. Войтюка. Київ. Агроосвіта. 2015. 679 с.
Пугачев А. Н. Потерям зерна – надежный заслон. Москва. Колос. 1981. 159 с.
Войтюк Д. Г., Смолінський С. В., Ямков О. В. Порівняльний аналіз показників ефективності роботи зернозбиральних комбайнів. Зб. наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. 2011. Випуск 15 (29). С. 100—107
Beck T., Kutzbach H.-D. Messung und der Beurteilung von Mahdreschern. Landtechnik. 1990. Heft 6. S. 218—220.
Kelemen Z., Komlodi I. Möglichkeiten der Verlustsenkung bei Mähdreschern. Landtechnik in den Ackerbaugebieten in Ungarn, Slowakei und Österreich. 2003. S. 73—75.
Смолинский С. В. ?сследование влияния параметров жатки на величину потерь зерна при работе зерноуборочного комбайна: мат. межд. науч.-практ. конф.. Научно-технический прогресс в сельскохозяйственном производстве. Минск (Белоруссия). 2011. Т. 1. С. 231—235.
Липовский М. ?., Перекопский А. Н., Сухопаров А. ?. ?сследование работы современных комбайнов на уборке зерновых повышенной влажности: мат. межд. науч.-практ. конф.. Научно-технический прогресс в сельскохозяйственном производстве. Минск (Белоруссия). 2011. Т. 1. С. 207—211.
Смолинский С. Высота среза как фактор повышения эффективности работы зерноуборочного комбайна. Agricultural Engineering. 2013. Vol. 45(1). Р. 79—87.
?ксанов Ш. С. Повышение эффективности прямого комбайнирования зерновых культур на примере комбайна РСМ-101 „ВЕКТОР-410” в условиях Челябинской области: дисс….канд. техн. наук. Челябинск. 2016. 170 с.
ГОСТ 28301-89. Комбайны зерноуборочные. Методы испытаний. 1990. 19 с.
Доспехов Б. А. Методика полевого опыта (с основами статистической обработки результатов исследований). Москва. Агропромиздатю. 1985. 351 с.
Веденяпин Г. В. Общая методика экспериментальных исследований и обработки опытных данных. Москва. Колос. 1965. 135 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).