МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІКИ РУХУ МЕХАНІЗМУ ЗМІНИ ВИЛЬОТУ ВАНТАЖУ БАШТОВОГО КРАНА
Анотація
Наведено дослідження динамічних навантажень, що виникають в механізмі зміни вильоту баштового крана з балочною стрілою. Проведено аналіз останніх досліджень та публікацій згідно даної тематики. Дослідження динамічних процесів проведено на новій розробленій конструкції приводного механізму зміни вильоту, яка за рахунок пружно-дисипативного зв’язку (пружин та демпферів) дозволяє зменшувати динамічні навантаження в досліджуваному механізмі. Побудовано динамічну модель руху окремих зведених мас досліджуваної системи на чотири ступені вільності. Для даної динамічної моделі на основі рівнянь Лагранжа другого роду складено диференціальні рівняння другого порядку руху окремих мас. Для проведення динамічного аналізу використано чисельне інтегрування системи нелінійних диференціальних рівнянь, які описують рух системи в часі. Для дослідження динамічних процесів використані основні значення параметрів баштового крана КБ-674. В результаті чисельного інтегрування побудовано графіки функцій залежності зміни кінематичних, динамічних, енергетичних та експериментальних характеристик системи в часі при роботі двигуна на природній механічній характеристиці. Встановлено рівень динамічної навантаженості елементів механізму зміни вильоту баштового крана (приводу, тягового канату, коливання вантажу тощо). На основі математичного моделювання встановлено основні закономірності виникнення та еволюції динамічних процесів у досліджуваному механізмі зміни вильоту баштового крана.
Посилання
Будиков Л. Я. Многопараметрический анализ динамики грузоподъемных кранов мостового типа. Луганск. ?зд-во ВУГУ. 1997. 210 с.
Пискунов В. Г., Бузун ?. М. Расчет крановых конструкций методом конечных элементов. Москва. Машиностроение. 1991. 238 с.
Казак С. А. Динамика мостовых кранов. Москва. Машиностроение. 1968. 331 с.
Комаров М. С. Динамика грузоподъемных машин. Москва. Машиностроение. 1969. 206 с.
Лобов Н. А. Динамика грузоподъемных кранов. Москва. Машиностроение. 1987. 160 с.
Григоров О. В. Совершенствование рабочих характеристик крановых механизмов: дисс. на соиск. степ. доктора техн. наук: 05.05.05. Харьков. 1995. 386 с.
Ловейкін В. С., Човнюк Ю. В., Діктерук М. Г., Пастушенко С. І. Моделювання динаміки механізмів вантажопідйомних машин. Київ-Миколаїв. РВВ МДАУ. 2004. 286 с.
Семенюк В. Ф. Теоретическое определение места установки гасителей колебаний металлоконструкций козловых кранов. Вестник Харьковского государственного политехнического университета. 1999. Вып. 48. С. 48—54.
Гохберг М. М. Металлические конструкции подъемно-транспортных машин. Москва. Машиностроение. 1969. 520 с.
Гайдамака В. Ф. Работа грузоподъемных машин при бесступенчатом торможении. Харків. Вища школа. 1988. 141 с.
Ковальский Б. C. Грузоподъемные машины. Передвижение кранов. Харьков. ХВК?У. 1963. 167 с.
Смехов А. А., Ерофеев Н. ?. Оптимальное управление подъемно-транспортными машинами. Москва. Машиностроение. 1975. 239 с.
Герасимяк Р. П., Лещëв В. А. Анализ и синтез крановых электромеха-нических систем. Одесса. СМ?Л. 2008. 192 с.
Ловейкін В. С., Ромасевич Ю. О., Шумілов Г. В. Оптимізація режиму зміни вильоту і підйому вантажу баштового крана. Київ. Компрінт. 2013. 174 с.
Лурье А. ?. Аналитическая механика. Москва. Гос. изд-во фіз.-мат. лит-ры, 1961. 824 с.
Дьяконов В. П. Mathematica 4.1/4.2/5.0 в математических и научно-технических расчетах. Москва. Солон-Пресс. 2004. 696 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).