Дослідження впливу експлуатаційних факторів на технічний стан сільськогосподарської техніки
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2021.03.039Ключові слова:
машина, технічний стан, експертне опитування, апріорне ранжування, умови експлуатації, фактори, рангАнотація
Одним з основних напрямків підвищення ефективності експлуатації сільськогосподарської техніки є вивчення технічної готовності при плануванні основних етапів, об’єктів та обсягів робіт з технічного обслуговування і ремонту. Існуючі системи технічного обслуговування і ремонту техніки не враховують в повній мірі умови експлуатації, що характеризуються визначеною групою факторів. Залишаються актуальними проблеми індивідуального підходу до оцінки технічного стану та оперативного корегування режимів технічного обслуговування і ремонту машин в умовах їх експлуатації.
Метою представленої статті є дослідження впливу експлуатаційних факторів на технічний стан сільськогосподарської техніки в процесі її використання. Для прикладу, в якості об’єкту досліджень взяті засоби для приготування і роздавання кормів (ЗПРК) що використовуються в тваринництві. У роботі застосовується метод апріорного ранжування і методика оцінки не випадковості згоди експертів. Представлена класифікація умов експлуатації, з огляду їх впливу на зміну технічного стану ЗПРК. Із сукупності представлених умов визначені фактори, що впливають на експлуатацію ЗПРК.
За результатами експертного опитування зібрані дані для попереднього ранжування факторів. За кожним фактором визначена сума рангів усіх експертів. Виявлені чотири фактори, що мають переважаючий вплив на технічний стан ЗПРК: надійність конструкції засобу; професійно важливі якості персоналу; організаційно-технологічні чинники; інтенсивність експлуатації та навантаження на робоче обладнання. За допомогою коефіцієнта конкордації оцінено ступінь узгодження думок експертів. Результати що отримані апріорним ранжуванням можуть бути признаними задовільними і адекватними. Перевірка гіпотези про невипадковість згоди експертів згідно критерія Пірсона свідчить про значущість коефіцієнта конкордації, істотну подібність і невипадковість. Результати досліджень впливу експлуатаційних факторів на технічний стан ЗПРК отримали практичне підтвердження та використання в умовах виробництва.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).