Експлуатаційно-технологічна оцінка роботи агрегату для обробітку парів
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2021.03.099Ключові слова:
трактор, боронувальна ланка, лапа, продуктивність, поворот, витрати пальногоАнотація
Однією із проблем догляду за парами у засушливих умовах півдня України є відсутність технічних засобів, які б дозволили забезпечити наявність вологи у грунті на момент посіву озимини. У статті викладаються результати експлуатаційно-технологічної оцінки роботи машинно-тракторного агрегату у складі універсально-просапного трактора тягового класу 1,4 і нового боронувального знаряддя. Його особливістю є застосування плоскорізальних робочих органів, які здійснюють розпушення верхнього (5…6 см) шару грунту без суттєвого виносу його вологої частини на денну поверхню. Даний агрегат порівнювали із базовим аналогічного призначення. Він включав трактор загального призначення тягового класу 3 і культиватор типу КПС-8. Експериментальними дослідженнями уста-новлено, що використання нового машинно-тракторного агрегату для обробітку парів в умовах нестачі ґрунтової вологи дозволяє підвищити продуктивність роботи щонайменше на 8% і майже вдвічі зменшити питомі витрати пального. Імовірність збереження новим боронувальним агрегатом допуску коливань глибини обробітку парового поля на рівні ±1 см становить 78%.Завантаження
Опубліковано
2022-01-16
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).