ОБГРУНТУВАННЯ МІСЦЯ РОЗТАШУВАННЯ ПОСТА КЕРУВАННЯ ЗБИРАЛЬНОГО АГРЕГАТУ НА БАЗІ МОБІЛЬНОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЗАСОБУ

Автор(и)

  • Г. В. Шкарівський Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • Р. Г. Шкарівський Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml

Анотація

Експлуатація мобільних енергетичних засобів і агрегатів на їх базі вимагає значних психологічних та фізичних навантажень на оператора і впливає на рівень втомлюваності останнього та на показники ефективності виконання технологічних операцій. Використання мобільних енергетичних засобів на реверсі у складі збирального агрегату з начіпним технологічним модулем передбачає наявність зони посиленого візуального контролю, яка окреслюється горизонтальною площиною, що проходить через точку відліку (очі оператора) та площиною розташування променя, який виходить з точку відліку і проходить через точку перетину променя зору з опорною поверхнею, і розміри якої можуть обмежуватись обрисами агрегату, що потрапляють в цю зону. Дослідження, проведені з визначення розмірів таких зон і їх представлення у вигляді коефіцієнта оглядовості дозволили встановити, що вітчизняні енергозасоби конструктивно-компонувальної схеми близької до інтегральної мають значення оціночного показника на рівні 0,38…0,40, вітчизняні енергозасоби класичного компонування – на рівні 0,56…0,66, а кращі закордонні машини класичного компонування мають аналогічний показник на рівні 0,80…0,94, в той час як аналогічні показники для самохідних збиральних машин знаходяться в межах 0,86…0,89. Подальші дослідження, проведені з використанням макетного зразка переставного поста керування дозволили встановити, що оглядовість робочих органів збиральних машин, за умови роботи енергозасобу на реверсі, істотно залежать від розташування точки відліку, що обумовлює обладнання енергозасобу штатним реверсивним постом керування, розміщеним у зоні між заднім мостом і збиральною

машиною, або ж переставним реверсивним постом керування з можливістю його установки в зоні між заднім мостом і збиральною машиною.

Біографія автора

  • автор Г. В. Шкарівський, афіліація Національний університет біоресурсів і природокористування України

    кандидат технічних наук

Посилання

Погорілий Л. В. Сучасні проблеми землеробської механіки і машинознавства при створенні сільськогосподарської техніки нового покоління. Техніка АПК. 2004. №1-2. С. 6–7.

Кутьков Г. М. О технологических свойствах мобильных энергетических средств. Праці Таврійської державної агротехнічної академії. Мелітополь. 2006. Вип. 40. С. 140–148.

Аруин А. С., Зациорский В. М. Эргономическая биомеханика. Москва. Машиностроение. 1988. 256 с.

Шотиков А. В., Кашуба С. А. Методика оценки параметров обзорности с.-х. тракторов и машин на стадии их проектирования. Тракторная энергетика в растениеводстве. Харьков. 1999. С. 159–162.

Шкарівський Г. В. До визначення розміщення поста керування енергозасобу орно-збирального типу. Механізація та електрифікація сільського господарства. Глеваха. 2002. Вип. 86. С. 260–263.

Шкарівський Г. В., Пожидаєв С. П. Порівняльні дослідження точності руху просапних агрегатів з різними конструктивно-компонувальними схемами i параметрами. Механізація та електрифікація сільського господарства. Київ. 1993. Вип. 77. С. 91–96.

Завантаження

Опубліковано

2018-08-27

Номер

Розділ

Статті