ВИЗНАЧЕННЯ УМОВ ДЛЯ САМООЧИЩЕННЯ ШНЕКОВОГО РОБОЧОГО ОРГАНУ КОРМОПРИГОТУВАЛЬНОГО АГРЕГАТУ
Анотація
На сучасному етапі розвитку тваринництва, як в світовій практиці, так і в Україні все більшого розповсюдження набувають комбіновані кормоприготувальні агрегати для приготування кормів, які поєднують виконання операцій подрібнення і змішування, а також забезпечують доставку і дозоване роздавання кормів. Їх позитивними ознаками є мобільність, простота конструкції та економічність. Все це викликає значну зацікавленість в цих машинах у спеціалістів господарств з розвинутим тваринництвом різної форми власності.
За кордоном такі машини мають назву TMR mixer, що в перекладі з англійської означає – повнораціонні змішувачі. Технологія підготовки кормів до згодовування в таких агрегатах передбачає мінімальний обробіток вихідних компонентів (доподрібнення та змішування), який здатен забезпечувати задовільну якість приготування кормових сумішок.
Порівняння рецепту кормового раціону європейських країн та України вказує на те, що в нашій країні великій рогатій худобі більше згодовують довговолокнистих кормів, які заздалегідь не подрібнюють. Така кормова суміш часто утворює застійні зони у бункері.
В Україні, на сьогодні, основними проблемами ферм де утримують ВРХ є не значне забезпечення виробничих процесів приготування та роздавання кормів технічними засобами.
Тому постає питання розробки нових технічних рішень, які забезпечать конкурентоздатність тваринницької продукції, отриманої на фермах великої рогатої худоби.
Посилання
Малежик І. Ф., Циганков С. П., Немирович П. М. Процеси і апарати харчових виробництв. Київ. НУХТ, 2003. 400 с.
Хмельовський В. С. Обгрунтування параметрів бункера кормоприготувального агрегата. Техніка і технології АПК. 2013. № 6. С. 13–15.
Ревенко І. І., Хмельовський В. С., Пилипака С. Ф. Патент на корисну модель № 62767 Україна, A01K 5/02. Комбінований агрегат для приготування і роздавання кормів з робочим органом двозахідної гвинтової навивки. Заявник і патентовласник Національний університет біоресурсів і природокористування України. № u 201102922, заявлено 12.03.2011, опубліковано 12.09.2011. Бюл. 17.
Хмельовський В. С., Ачкевич О. М. Дослідження процесу приготування високоенергетичної кормової суміші для ВРХ. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2017. Вип. 262. С. 304–314.
Ревенко І. І., Лісовенко Т. О., Хмельовський В. С., Ревенко Ю. І. Патент на корисну модель № 33815 Україна, A01K 5/00. Роздавальник кормів. Заявник і патентовласник Національний університет біоресурсів і природокористування України. № u 200803300, заявлено 17.03.2008, опубліковано 10.07.2008. Бюл. 13.
Ревенко І. І., Заболотько О. О. Машини та обладнання для тваринництва. Київ. Кондор. 2012. 564 с.
Ревенко І. І., Брагінець М. В., Ребенко В. І. Машини та обладнання для тваринництва. Київ. Кондор. 2009. 730 с.
Хмельовський В. С., Пилипенко О. М., Ачкевич О. М. Класифікація багатофункціональних роздавачів-змішувачів Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Харків. 2009. Вип. 79. С. 250–258.
Хмельовський В. С. Перспективні технологічні рішення підготовки кормів для згодовування рогатій худобі. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2013. Вип. 182. Ч. 2. С. 185–192.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).