Дослідження енергетичних співвідношень при аналізі автоколивальної системи
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2019.01.107Ключові слова:
автоколивання, механічна енергія системи, статична і динамічна рівновага, стійкість коливаньАнотація
Розглянуті умови зміни механічної енергії при визначенні характеристик автоколивального руху механічної системи. Проаналізовано енергетичні співвідношення у випадку автоколивань із м'яким і жорстким самозбуренням. Показані положення точок статичної і динамічної рівноваги автоколивальних систем на графічних залежностях зміни механічної енергії системи від амплітуди її коливального руху. Визначено характер стійкої і нестійкої статичної та динамічної рівноваги автоколивальних систем при необхідних початкових умовах. Показано, що режим стійких коливань з кінцевою амплітудою можливий тільки в автоколивальних системах з нелінійними властивостями. Запропоновано задачу прогнозування виникнення стійких автоколивальних рухів розв’язувати у лінійній постановці. Розглянуті стійкі автоколивання механічної системи із в’язкопружним елементом у середовищі із опором, які можна представити у вигляді вільних коливань нелінійної механічної системи.Посилання
Anisimov I. A. (2003). Oscillations and waves. Kiev. Academic press. 280.
Biderman V. L. (1980). Theory of mechanical vibrations. Moscow. High school. 480.
Bulgakov V. M., Golovach I. V. (2003). Theory of vibrating excavation of root crops. Mechanization of agricultural production. Kiev. NAU. T. XIV. 34-86.
Wolfson I. S. (1990). Vibrations of machines with cyclic mechanisms of action. Leningrad. Engineering. 306.
Kolovsky M. O. (1989). Dynamics of machines. Leningrad. Engineering. 263.
Kuznetsov A. P., Kuznetsov S. P., Ryskin N. M. (2002). Nonlinear oscillations. Moscow. Ed. Fiz.-Mat. lit. 292.
Mangus K. (1982). Oscillations. Introduction to the study of oscillatory systems. Moscow. World. 304.
Pavlovsky N. A. (2002). Theoretical mechanics: textbook. Kiev. Technique. 512.
Khutorova E. G., Stenin Y. M., Fahrutdinov G. H. (2001). Computer simulation of physical processes. Kazan: KSU. 53.
Chernysh О. M. (2013). Energy performance of the parametric oscillation process. Bulletin of Kharkov national technical University of agriculture named Peter Vasilenko. Kharkov. Vol. 139. 316-321.
Chernysh О. M., Yaremenko V. V. (2013). Computational model of the vibrational motion of the hinged cleaner of heads of root crops. Vibration in engineering and technology. Vinnitsa. No 1 (69). 140-148.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).