Дослідження процесу виробництва дизельного біопалива з технічних жирів
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2019.01.159Ключові слова:
дизельне біопаливо, технічні тваринні жири, сировина, етерифікація, сепарація, переетерифікація, альтернативні енергоресурси, технологія виробництва, стандарт.Анотація
Попередньо очищені технічні тваринні жири шкідливі для здоров'я, так як вони не є екологічно чистими, і не придатні для утилізації. Найкращим рішенням є їх використання для промислових цілей, а саме перетворення в дизельне біопаливо. Метою даного дослідження є удосконалення технології виробництва дизельного біопалива з технічних тваринних жирів в лабораторних умовах та проведенням випробувань отриманих зразків. Розглянуто найбільш важливі операції технологічного процесу отримання біодизелю з відходів тваринних жирів. Оцінений вплив якості жирової сировини на склад рідкого біопалива та розроблені вихідні вимоги до сировини. Встановлено, що вологість сировини має визначальний вплив на механізм переестерифікації тригліцеридів у метилові ефіри жирних кислот, які за експлуатаційними характеристиками близькі до нафтового дизельного палива. Вільні жирні кислоти у сировині в поєднанні з водою роблять технологічний процес не ефективним. У результаті наукових досліджень обґрунтовано технологію виробництва дизельного біопалива з відходів рослинних олій і тваринних жирів та запропоновано її апаратурне забезпечення. За результатами лабораторних досліджень встановлено можливість одержувати якісний продукт, що відповідає сучасним експлуатаційним вимогам до дизельного біопалива, яке можна використовувати у двигунах без суттєвого їх переобладнання.Посилання
Malyarenko, V. A., Yakovlev, A. I. (2016). Biodiesel-alternative to diversification of motor fuels. Energy saving. Power engineering. Energy audit. №. 3. 64-73.
Sukhenko, Yu., et al. (2017). Changing the quality of ground meat for sausage products in the process of grinding. Eastern European Journal of Enterprise Technologies. 2017. Vol. 4. 11 (88), 56-63. https://doi.org/10.15587/1729-4061.2017.108876
Kovalenko, G. A., et al. (2015). Heterogeneous biocatalysts for transesterification of vegetable fat triglycerides into valuable oil and fat products and biodiesel. Biotechnology: the state and prospects of development. 351-352.
Rudnev, V. A., Maslov, I. V., Eliseev, V. V. (2018). Analysis of the possibility of using biofuels from vegetable oils. Actual problems and prospects of development of construction, heat supply and power supply. 107-110.
DSTU 6081:2009. Documentation - Presentation of theses and similar documents.
EN 14214:2003. Documentation - Presentation of theses and similar documents
Mushtruk, M. M. (2014). Grounding the characteristics of equipment for the production of liquid biofuels from technical animal fats. Kyiv, 234.
Zhu, L. D., Li, Z. H., Hiltunen, E. (2016). Strategies for lipids production improvement in microalgae as a biodiesel feedstock. BioMed research international. 23 - 29.
https://doi.org/10.1155/2016/8792548
Kapor N. Z. et al. (2017). Palm fatty acid distillate as a potential source for biodiesel production-a review. Journal of cleaner production. Vol. 143. 1-9. https://doi.org/10.1016/j.jclepro.2016.12.163
Mushtruk M. M., Sukhenko V. Y., Sukhenko Y. G. (2016). Biodiesel production and properties: monograph / Ed. by doc. of Tech Sc V.Y. Sukhenko. Kyiv: CP "Komprint", 252.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).