Хвилі розвантаження при обробці ущільнених грунтів сільськогосподарського призначення
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2019.02.103Ключові слова:
хвилі, розвантаження, обробка, ущільнені ґрунти, сільське господарство.Анотація
Розглянуті умови руйнування при обробці ущільнених ґрунтів сільськогосподарського призначення (ГСП) при їх швидкому розвантаженні. Розглянутий напружено-деформований стан масиву ГСП після його сколу, удару, ударно-вібраційного або іншого імпульсу. Визначені тривалість, положення поверхні і деформації розриву ГСП, вплив на процес тертя і границі зони руйнування ґрунту. Обґрунтовані фізико-механічна й математична моделі, які адекватно описують процеси розповсюдження хвиль розвантаження у ГСП при їх обробці/ руйнуванні робочими органами сільськогосподарських (ґрунтообробних) машин. Розглянута динаміка руйнування ґрунтів при механізації земляних робіт з руйнуванням ГСП ущільненого типу. Проаналізовано процес навантаження ГСП динамічними зусиллями на основі залежності інтенсивності стискання грунту і розміру деформованої зони від швидкості навантаження, тривалості імпульсу та фізико-механічних властивостей оброблюваного середовища / масиву.
Посилання
Baladinsky V. L. (1990). Dynamics of soil destruction. Gouvia High Schools. Construction and architecture. Vol. 6. 93-98.
Baladinsky V. L. (1991). Mechanization of excavation. Kyiv. NIISP state structure of Ukraine. 180.
Baladinsky V. L. (1993). Waves of unloading at destruction of rocks. Mining, construction, road and reclamation machines. Issue 48. 17-25.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).