Прогнозування і оцінка показників надійності елементів машин за результатами багаторежимних випробувань
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2021.01.091Ключові слова:
надійність, прискорені випробування, вакуумний насос, доїльна установка, повзучість.Анотація
Обґрунтовано використання комбінованих ресурсних випробувань при оцінки показників надійності елементів технічних систем, що забезпечують відсутність спотворення фізичної картини експлуатаційної відмови. Наведено приклад визначення середнього ресурсу вакуумного насосу доїльного агрегату з використанням лінійної гіпотези підсумовування механічних пошкоджень. Наведено режими комбінованого навантаження насосу.
Визначено деформації лопатки при різних циклах навантаження за деградаційним фактором накопичення пошкоджень полімерної крильчатки насоса в наслідок повзучості.
Отримана точкова оцінка середнього експлуатаційного ресурсу крильчатки, яка склала Т е = 109,11 тис. год.
Доведено, що метод проведення прискорених визначальних випробувань елементів машин на надійність в граничних комбінованих режимах має універсальний характер і є більш ефективним щодо достовірності отриманих результатів.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).