ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ТЕМПЕРАТУРНО- ВОЛОГІСНИМ РЕЖИМОМ У ТЕПЛИЦІ
Анотація
Оцінено головні задачі щодо створення систем керування температурно-вологісним режимом у теплиці; вибрано нейромережевий математичний апарат для їх вирішення. Розроблено послідовність синтезу системи керування та практично її реалізовано. Із використанням генетичного алгоритму проаналізовано на значимість вхідні параметри. Проведено активний експеримент на виробничому об’єкті та отримано навчальні набори даних. Синтезовано та перевірено на адекватність процесів у теплиці. Розраховано енергоефективну навчальну вибірку, на основі якої створено нейромережеву систему керування температурно-вологісним режимом у теплиці; шляхом імітаційного моделювання перевірено її якісні функціональні показники.
Посилання
Віхрова Л. Г. Математичне моделювання теплових режимів в теплицях з комбінованим повітряно – ґрунтовим обігрівом / Л.Г. Віхрова, Т.О. Прокопенко // Зб. наук. праць нац. техн. ун-ту. – Кіровоград: КНТУ, 2007. – Вип. 18. – С. 233 – 237.
Віхрова Л.Г. Аналіз якості стабілізації параметрів мікроклімату в теплиці аркового типу / Л.Г. Віхрова, С.І. Осадчий, Т.О. Слісаренко // Автоматизація виробничих процесів. – К.: НВК „КІА”, 2005. – Вип. 14. – С. 12 – 15.
Клімова І.В. Зменшення енерговитрат при реконструкції існуючих і будівництві нових теплиць / І.В. Клімова, Ю.К. Росковшенко // Вісник Херсонського держ. техн. ун-ту. – Херсон: ХДТУ, 2001. – №4 (13). – С. 393 – 396. 4.Прогноз та оцінка доцільності застосування різних видів джерел енергії на тепличних комплексах / В.П. Лисенко, В.М. Решетюк, В.М. Штепа [та ін.] // Науковий вісник НУБіП України. – К.: ВЦ НУБіП України. – 2014. – Вип. 194, ч.3. – С. 178 – 185.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).