АНАЛІЗ ДОСЛІДЖЕНЬ ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛУ, ЩО ПРЕСУЄТЬСЯ
Анотація
У статті виконано аналіз досліджень фізико-механічних властивостей рослинних матеріалів, як сировини для отримання паливних брикетів. Досліджено вплив даних властивостей на параметри і режими роботи устаткування для формування гранул та брикетів.
Величина продуктивності процесу просування суміші в циліндрі прес-екструдера в великій мірі залежить від сил тертя, що виникають між матеріалом, поверхнею циліндра і шнека. При цьому значення коефіцієнта тертя суміші по циліндру повинно перевищувати величину тертя суміші по шнеку, що також підтверджується і на практиці.
Фізико-механічні властивості рослинної маси непостійні в часі і просторі. Вони неоднаково виявляють себе в залежності від параметрів стану: температури, гранулометричного складу, вологості та ін.
У зв’язку з цим врахування всіх фізико-механічних властивостей рослинних матеріалів в аналітичних залежностях ускладнене не тільки через множинність, а й через непостійність їх значень в часі і просторі.
Більшість фізико-механічних властивостей рослинного матеріалу прямо обумовлені вологістю, температурою, масовою часткою компонентів і гранулометричним складом. Необхідно знайти такий стан рослинного матеріалу, при якому з найменшими витратами енергії можна отримати гранули, що задовольняють якісними показниками. Дослідникам процесу гранулювання доводиться рахуватися з вологістю, температурою і довжиною частинок пресованої маси. Існує таке їх поєднання, при якому можуть бути мінімальними енергоємність пресування і крихкість отриманих гранул.
Процес гранулювання складається з декількох послідовних етапів: стиснення, витримки під тиском, зняття тиску, релаксації напружень, витримки без тиску, випрессування і пружного розширення гранули після вилучення з камери. Основні витрати енергії припадають на перший етап стиснення порції рослинного матеріалу до необхідної щільності. Отже, оцінку стану вихідної рослинної маси з енергетичних витрат з достатньою достовірністю можна здійснити за питомою роботою стиснення.
Посилання
Захарків Г. 2010: Виробництво рідких біопалив в умовах модельного господарства / Г. Захарків // Мотрол. – Люблін. – 12Б. – Р. 189–193.
Таргоня Б. 2010: Визначення залежності виходу біогазу и ступеня біоконверсії органічної речовини від типу и часу ферментації в біотехнологічному процесі метанового зброджування відходів тваринництва / Б. Таргоня // Мотрол. – Люблін. – 12Б. – Р. 86–90.
Пуговиця М. 2006: Зелені технології, або як створити еколого-енергетичну безпеку країни / М. Пуговиця // Пропозиція. – № 4. – С. 126–128.
Мельничук М. 2006: Тенденции развития био-енергетики в Украине /
М. Мелничук, В. Таргоня, Г. Гелетуха // Зерно. – ?юнь. – С. 84–87.
Жовмир Н. 2007: Солома обогреет села / Н. Жовмир, Е. Олейник,
С. Чаплыгин // Агро-сектор. – № 5 – С. 28–30.
Кукта Г. Машины и оборудование для приготовления кормов / Г. Кукта. – М.: Агропромиздат, 1987. – 303 с.: ил.
Кулаковский ?. Машины и оборудование для приготовления кормов : Справочник в 2 частяx 4 1: / ?. Кулаковский, Ф. Кирпичников, Е. Резник. – М.: Росагромпромиздат, 1987. – 289 с.: ил.
Макаров Е. Определение параметров процесса экструзии кормов и разработка методики рассчета пресс-экструдера : дис… к.т.н. – М., 1985. – 190 с.
Новиков В. ?сследование рабочего процесса и обоснования параметров пресс-экструдера для приготовления карбамидного концентрата : дис… к.т.н. – Саратов: С?МСX, 1981. – 157 с.
Машины и аппараты для пищевыx производств / В 2 кн. 1 : учеб. для вузов / С. Антипов, ?. Кретов, А. Остриков и др. ; под ред. акад. РАСXН
В. Панфилова. – М.: Высшая школа, 2001. – 703 с.: ил.
Методика (основные положения) определения економической эффективности использования в народном xозяйстве новой теxники, изобретений и рационализаторскиx предложений. – М.: ВНИП?, 1986. – 56 с.
Лиxачев Ф. ?сследование физико-меxаническиx свойств брикетируемыx кормов / Ф. Лиxачев // Записки ЛСX?. – Т. 311. – 1976. – С. 15–25.
Симанович Б. ?сследование и обоснование параметров шнековыx дозаторов для раздачи комбикормов на молочно-товарныx фермаx КРС : Автореферат на соискание ученой степени к.т.н. – Минск, 1975. – 26 с.
Мельников С. Планирование эксперимента в исследованияx сельскоxозяйственныx процессов / С. Мельников, В. Алешкин, П. Рошхин. – Л.: Колос, 1980. – 168 с.
Xанин В. Ресурсосберегающий процесс екструзионной обработки зернового сыря : Дис... к.т.н. – Оренбург, 1999. – 142 с.
Егоров В. Методы и приборы для определения коэффициента сопротивления сдвигу и коэффициента внутреннего трения зерновыx продуктов / В. Егоров // Труды ВНИЗ. – Вып. 79. – 1974. – С. 46–48.
Гриб В. Определение коэффициента трения комбикормов / В. Гриб // Научные труды Б?МСX. – Вып. 14. – 1970. – С. 14–16.
Корма / Справочная книга под ред. М. Сурыгина. – М.: Колос, 1977. – 368 с.
Челышев С. Коэффициенты трения комбикормов при режимаx процесса гранулирования / С. Челышев // Труды Горк. с.-x. ин-та. – 1974. – Т. 30. – С. 132.
Мельников С. Меxанизация и автоматизация животноводческиx ферм /
С. Мельников. – Л.: Колос, 1978. – 560 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).