АНАЛІЗ КРИТЕРІЇВ СТІЙКОСТІ ПРИ РОБОТІ ЗЕРНОЗБИРАЛЬНИХ КОМБАЙНІВ НА СХИЛАХ
Анотація
В статті наведено результати оцінки забезпечення стійкої роботи зернозбиральних комбайнів на схилах. Для аналізу стійкості роботи були охарактеризовані критерії стійкості положення, стійкості напряму і швидкості руху машини, а також стійкості якості робочого процесу зернозбиральних комбайнів. Проведено аналіз застосування різних систем в конструктивних схемах зернозбиральних комбайнів, які забезпечують стійкість робочого процесу.
Оскільки при русі комбайна впоперек схилу зерновий ворох під власною вагою зміщується на решетах у бік нахилу, а це призводить до погіршення якості роботи. Для забезпечення стійкості якості роботи зернозбирального комбайна на схилах, машини обладнуються також системами вирівнювання робочих органів, застосування решіт жолобчастої форми для виключення зміщення вороху в бік нахилу або їх секційне виконання, підвищення рівномірності подачі маси на очищення, перерозподіл напрямку і величини повітряного потоку відповідно розподілу вороху, рівномірний розподіл маси по поверхні робочих органів та інше.
Крім того, відомі і інші технічні рішення щодо виконання умови стійкості якості застосування універсальних комбайнів на схилах, які забезпечуватимуть роботу без перекидання шляхом встановлення подвоєних коліс, монтування додаткових вантажів на колесах при максимальній ширині колії і мінімальному дорожньому просвіті, заливка в шини води та ін. Адаптація комбайнів до роботи на схилах здійснюється також застосуванням різноманітних автоматичних систем.
Посилання
Пришляк В. М. Проблеми землеробства та методологічні аспекти дослідження автоматизації процесів на схилах / В. М. Пришляк // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. – К., 2010. – Вип. 144, ч. 5. – С. 134–142.
Кириенко Н. М. Моделирование параметров динамический устойчивости машин по уравнению опрокидывания в поперечной плоскости / Н. М. Кириенко, А. С. Полянский, В. В. Задорожняя // Вісник ХНТУСГ імені Петра Василенка. – Х., 2012. – Вип. 107. – Т. 2. – С. 20–32.
Подригало М. А. Устойчивость колесныхмашин как сложное эксплуатационное свойство / М. А. Подригало, Д. М. Клец, Н. П. Артемов // Автомобильный транспорт. – 2011. – Вып. 29. – С. 179–183.
Райхман Д. Б. К вопросу механизации уборки лаванды на склонах /
Д. Б. Райхман // Труды ВНИЭМК. – 1989. – Т. 20. – С. 158–163.
Петренко А. М. Устойчивость специальных транспортных средств /
А. М. Петренко. – М.: МАД?, 2013. – 41 с.
Арико С. Е. Оценка устойчивости валочно-сучкорезно-раскрежевочной машины / С. Е. Арико, С. П. Мохов // Доступ: http://symposium.forest.ru/article/ 2010/2_ technology/ Aroko/htm.
Козаченко О. В. Теоретичні дослідження стійкості руху сільськогосподарського агрегату / О. В. Козаченко // Вісник ХНТУСГ ім. Петра Василенка. – Х., 2012. – Вип. 121. – С. 134–139.
Самусенко М. Ф. Конструирование и расчет большегрузных транспортных средств. Подвижность и устойчивость / М. Ф. Самусенко. – М: МАД?, 1983. – 129 с.
Проспекты фирм-производителей зерноуборочных комбайнов.
Войтиков А. В. ?сследование курсовой устойчивости колесного трактора класса 14 кН на склоне / А. В. Войтиков // Дисс. ... к.т.н. – Минск, 1979. – 188 c.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).