ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОЗКИДНОГО ПРИСТРОЮ МАШИНИ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ ТВЕРДИХ ОРГАНІЧНИХ ДОБРИВ
Анотація
Впровадження інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур вимагає підвищення родючості грунту за рахунок внесення добрив і хімічних меліорантів.
Органічні добрива включають речовини тваринного чи рослинного походження. До них належать: гній, гноївка, торф, компости, рослинна маса (сидерати).
Кількість і якість органічної речовини в грунті – гумусу в основному визначає властивості грунту: рівень потенційної родючості, водний режим, ступінь аерації, ємність поглинання, буферність та інші.
Обробіток сільськогосподарських культур викликає зниження вмісту гумусу, а отже і родючості грунту. Внесення необхідних норм гною забезпечує підтримання рівня гумусу на вихідному рівні.
Важливим фактором підвищення родючості грунту є якісне внесення органічних добрив, тому удосконалення технічних засобів для їх внесення є актуальним питанням. Існуючі розкидні пристрої кузовних машин для внесення твердих органічних добрив не в повній мірі задовольняють агротехнічним вимогам по якості подрібнення та рівномірності розподілу добрив по полю. Розроблено конструкцію машини для внесення твердих органічних добрив з розкидним пристроєм, барабани якого встановлені під кутом 45° до напрямку руху і обладнані змінними зубами.
Теоретично обгрунтовано параметри розкидного пристрою, що більш якісно подрібнює та розподіляє тверді органічні добрива по поверхні поля, при цьому ширина їх внесення значно збільшується, а отже зростає й продуктивність машини.
Посилання
Сільськогосподарські машини / [Д. Г. Войтюк, Л. В. Аніскевич, В. В. Іщенко та ін. ; за ред. Д. Г. Войтюка]. – К: Агроосвіта, 2015. – 679 с.
Органические удобрения / [П. Д. Попов, В. ?. Хохлов, А. А. Егоров и др.]. – М.: Агропромиздат, 1988. – 207 с.
Линник Н. К. Машины и оборудование для производства и внесения органических удобрений / [Н. К. Линник, В. А. Ермоленко, ?. ?. Шкодкин и др. ; под ред. Л. В. Погорелого]. – К.: Техника, 1992. – 103 с.
Голуб Г. А. Обґрунтування основних параметрів радіально скошеного лопатевого ротора розкидача органічних добрив / Г. А. Голуб, В. В. Висовень,
М. Є. Шаблій // Механізація та електрифікація сільського господарства. – Глеваха, 2004. – Вип. 88. – С. 200–207.
Гудков А. Н. Обоснование выбора робочих органов навозоразбрасывателя / А. Н. Гудков, С. Н. Никулин // Тракторы и сельхозмашины. – 1995. – №9. –
С. 29–31.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).