СТИМУЛЯЦІЯ РОСТУ ПОРОСЯТ-СИСУНІВ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМИ ПРЕПАРАТАМИ
Анотація
Було встановлено, що згодовування свиноматкам препарату Глютам 1М в комплексі з препаратом аквахелат Германія інтенсифікує ріст живої маси поросят у підсисний період. При цьому згодовування одного глютаму 1М має більший стимулюючий вплип на інтесивність росту, ніж комплекс препаратів. Так, згодовування свиноматкам три дні поспіль після опоросу Глютаму 1М у дозі 20 мл достовірно збільшує на 15,4 % живу масу поросят, а в комплексі з аквахелатом Германію в дозі 8,37 мкг/кг на 11 день підсисного періоду упродовж 13 -15 днів – на 9,7 % порівняно з контролем. Інтенсивність росту живої маси поросят-сисунів, яким згодовували глютам 1М була вищою на 5,2 % (p≤0,05) порівняно із використанням його в комплексі з аквахелатом Германію.
Посилання
Бабенко С. Розставання зі свиноматкою без стресу. / Бабенко С., Чернєв В. // Тваринництво. – 2009.– 76. – С. 15-17.
Данчук О. В. Показники клітинного імунного захисту в поросят за різних доз цинку та хрому в раціоні. / О.В. Данчук, Н.Л. Цепко // Науковий вісник національного університету біоресурсів і природокористування України. –2010.– Вип. 151, ч. 1. – С. 72–75.
Кулдонашвили К. В. Влияние препарата «Германий» на крупноплодие свиноматок и рост поросят сосунов» / К. В. Кулдонашвили, В. ?. Шеремета, В. Г. Каплуненко // Актуальные проблемы интесивного розвития животноводства. – 2014. – С. 132 – 136.
Лапащук Д. Г. Підвищення відтворювальної здатності у промисловому свинарстві / [Д. Г. Лапащук, В. П. Буркат, М. Я. Єфіменко, та ін.]// Розведення і генетика тварин. – К. : Науковий світ. – 2002. – Вип. 36. –С. 106–109.
Молодцов Г. П. Влияние растительной кормовой добавки на продуктивность растущих свиней / Г. П. Молодцов //Аграрная политика и технология производства сельскохозяйственной продукции в странах Азиатско-Тихоокеанского региона: материалы международной научно-практичной конференции, Уссурийск, 16 – 18 окт., 2001. Т. З. Лесное хозяйство, ветеринария, животноводство, механизация, филология. – Уссирийск: 2002. – С. 138 – 142.
Нуртдинов М. Г. Повышение биологического потенциала свиней при использовании Энтеродетоксимина / М. Г. Нуртдинов, ?. Н. Яманчева, Н. А. Любин // Ветеринарный врач. – 2007 .– № 2.– С. 24 – 27.
Технологія виробництва продукції тваринництва : підруч. / [Бусенко О. Т., Столюк В. Д., Могильний О. Й. та ін. ] ; за ред.. О. Т. Бусенка.— К.: «Вища освіта», 2015. — 496 с.: іл.
Фесенко ?. Д. Функциональное состояние иммунной системы и поиск способов повышения резистентности молодняка свиней: автореф. дис. на соискание ученой степени канд. биол. наук : [спец.]: 03.00.13 – «Физиология». – / Фесенко ?. Д.. – Боровск, 1992. – 21 с.
Шкуратова ?. Опыт приминения Гермивита для свиноматок и поросят разного возраста. / ?. Шкуратова, А. Белоусов, В.Невинный // Животноводство России. – 2008.–, № 12.– С. 34 – 35.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).