Стан жовчоутворення та жовчовиділення за лікування корів, хворих на жирову гепатодистрофію
Анотація
За результатами клінічного дослідження, лабораторного аналізу крові та морфологічного стану печінки діагностовано у корів жирову гепатодистрофію. У крові корів, хворих на жирову дистрофію печінки, зростає концентрація жовчних кислот, загального та кон'югованого білірубіну, активність ГГТП і знижується вміст холестеролу, що свідчить про порушення жовчоутворення та жовчовиділення. Застосування коровам, хворим на жирову гепатодистрофію, препарату "Гепален" сприяло поліпшенню загального стану, зниженню вмісту загального та кон'югованого білірубіну, жовчних кислот і активності ГГТП, а також збільшенню концентрації загального холестеролу. Такі зміни показників крові є ознакою нормалізації жовчоутворення та жовчовиділення і ліквідації холестазу. Корови, жирова гепатодистрофія, жовчні кислоти, білірубін, холестерол, ГГТП.
Посилання
Список літератури
Ажунова Т. А. Патогенетические механизмы лекарственных
гепатопатий и их фармакокоррекция растительными препаратами: дис. д-ра биол. наук / Т.А. Ажунова. − Улан-уде, 1998. – 37 с.
Влізло В.В. Дослідження пігментного обміну при діагностиці хвороб печінки / В. В. Влізло, Й. І. Княжицький, Л. Г. Слівінська [та ін.] // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини. – Харків, 2001. –Вип. 9 (33), Ч. 2. – С. 164–167.
Влізло В.В. Жировий гепатоз у високопродуктивних корів: автореф. Дис. на здобуття наук. ступеня доктора. вет. наук: спец. 16.00.01 “Діагностика та терапія тварин” / В.В. Влізло. – К., 1998. – С.18–26
Лабораторні методи досліджень у біології, тваринництві та
ветеринарній медицині / [Влізло В. В., Федорук Р. С., Ратич І. Б. та ін.]; за ред.. В.В. Влізла. – Львів: СПОЛОМ, 2012. – 764 с.
Подымова С. Д. Болезни печени / Подымова С. Д. // Руководство для врачей. − М.: Медицина, 1984. – 478 с.
Синельник О. Д. Функциональные и морфологические изменения в изолированной печени под воздействием препаратов желчных кислот // О. Д. Синельник, Н. А. Карпезо // Рос.журнал гастроэнтерологии, гепатологии, проктологии. — 1998. — Т. 18, № 5. — С. 191−193.
Хазанов А. ?. Функциональная диагностика болезнй печени /
А. ?. Хазанов [2-е изд., перераб. и доп.]. – М.:Медицина, 1988. – 304 с.
Kraft W. Klinische Labordiagnostik in der Tiermedizin / W. Kraft,
U. M. Dürr. − Stuttgart, New York: Schattauer, 2005. − 534 p.
Feldman G. Hepatocyte and cholestasis / G. Feldman // J. Hepatol. –1995. – Vol.16, № 3. – P. 392–402.
Foti D. Basic tranckription element binding protein transactivates the cholesterol 7-a-hydroxylase / D. Foti, D. Stroup, J. Y. L. Chiang // Bioch. Bophys. Res. Comm. – 1998. – Vol. 233, № 1. – P. 109–113.
Laine F. Prediction of liver fibrosis in patients with features of the
metabolic syndrome regardless of alcohol consumption / F. Laine, C.
Bendavid, R. Moirand // Hepatology. — 2004. — Vol. 39. — P. 1639–1646.
Poynard T. FibroTest FibroSURE: towards a universal biomarker of liver ibrosis / T. Poynard, F. Bismut, M. Munteanu // Expert. Rev. Mol. Diagn. –2005. – № 5. – P. 15–21.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).