Використання орних земель на основі агроекологічної оцінки грунтів
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.01.005Анотація
Досліджено природні властивості ґрунтів в межах землеволодінь та землекористувань території Крилівської сільської ради Ружинського району Житомирської області. Агровиробничі групи ґрунтів розподілено на класи придатності за десятьма класифікаційними ознаками. Встановлено, що не вся площа ріллі є придатною для вирощування пшениці озимої. Розраховано оціночну урожайність пшениці озимої на основі балів бонітету ґрунтів та доведено необхідність врахування якості ґрунтів при землеустрої.
Ключові слова. Придатність ґрунтів, агровиробничі групи ґрунтів, урожайність пшениці озимої, землеустрій.
Посилання
Vernander, N. B (1969). Grunty Zhytomyrs'koyi oblasti [Soils of the Zhytomyr region]. Kyiv, Ukraine, 58.
Dobryak, D. S., Kanash, O. P., Babminda, D. I., Rozumnyy I. A. (2009). Klasyfikatsiya sil's'kohospodars'kykh zemel' yak naukova peredumova yikh ekolohobezpechnoho vykorystannya [Classification of agricultural land as a scientific prerequisite for their ecologically safe use]. Kyiv, Ukraine, 460.
Medvedev, V. V., Plisko I. V. (2011). Bonituvannya gruntiv v Ukrayini: pidsumky i perspektyvy [Estimation of soils in Ukraine: the results and prospects]. Kharkiv, The bulletin of Kharkiv Nationalagrarian University, 1, 22-28.
Novakovs'kyy, L.Ya. (2015). Natsional'na dopovid' shchodo zavershennya zemel'noyi reformy [National report about completion of land reform]. Kyiv, Ukraine, 48.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).