Використання економіко-математичних моделей для оптимізації орних земель із проявом деградаційних процесів
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.01.009Анотація
Система господарювання у ринкових умовах залежить від ефективного використання ресурсів. Надмірне використання орних земель призводить до економічних та екологічних втрат. У складі сільськогосподарських угідь в Україні знаходиться значна кількість орних земель із проявом деградаційних процесів. Пошук оптимального рішення можливий за допомогою математичних методів та моделей у землеустрої. Математична модель є одним із важливих методів наукового пізнання і тому використовуються у всіх галузях науки. Оскільки при землеустрої організація територій розглядається як взаємозв’язок з організацією виробництва такі землевпорядні проектні задачі завжди мають експериментальний характер і потребують постійного дослідження.
Об’єктом оптимізації орних земель, які мають у своєму складі деградовані та виснажені землі є Лісостепова Правобережна провінція Київської області. Щоб досліджуваний економічний процес відповідав сучасним реаліям в розрахунку використовуємо статистичні дані. Основною ціллю розрахунку є встановлення параметрів оптимальної розораності для об’єкту дослідження. За прогнозним розрахунком для Лісостепової Правобережної провінції Київської області економічний ефект буде виражений у збільшенні врожаю. Збільшення врожаю покриє нестачу виходу продукції на площі, яка не буде засіяна, а виведена із обробітку для зупинки та мінімізації.
Ключові слова: економіко-математична модель, оптимізація, деградаційні процеси.
Посилання
Butenko Ye.V. Ekoloho ekonomichna otsinka silskohospodarskykh zemlekorystuvan u rynkovykh umovakh: monohrafiia [Tekst] / Ye.V Butenko – K., 2010. – 158 s.
Holovne upravlinnia statystyky v Kyivskii oblasti. Silske hospodarstvo. [Elektronnyi resurs] / Rezhym dostupu: http://kyivobl.ukrstat.gov.ua/
Martyn A.H. Matematychni metody i modeli v zemleustroi [Tekst] / A.H. Martyn, O.M. Chumachenko, Ye.V. Kryvov’iaz. – K., 2016 – s.629.
Shchodo otsinky vyklykiv natsionalnii bezpetsi v ekolohichnii sferi. Natsionalnyi instytut stratehichnykh doslidzhen. [Elektronnyi resurs] / Rezhym dostupu: http://www.niss.gov.ua/articles/1150/
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).