Методика оцінки екологічної небезпеки міського землекористування для життєдіяльності населення
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.03.04Анотація
Зауважено, що глобальна актуалізація екологічноії проблематики наприкінці XX – початку XXI століть, безперечна важливість екологічноії складової людського буття обумовлюють нагальну потребу збалансованого, цілісного, комплексного підходу до аналізу і розв’язання питань забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності населення, у тому числі, міського. Разом з тим, на законодавчому рівні екологічна безпека визначена одним із пріоритетних завдань в державній політиці України з метою досягнення сталого розвитку. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки залишається основним способом розв’язання екологічних проблем, що гарантує громадянам розвиток і проживання в гармонії з навколишнім середовищем та відкриває нові можливості для інших форм діяльності у сфері природокористування, зокрема, політичної, економічної, соціальної тощо. Обґрунтовано методичний підхід до оцінки екологічної небезпеки міського землекористування для життєдіяльності населення та розширення класифікації забудованих земель і зелених насаджень. Відповідно до запропонованого методичного підходу визначено, що загрози стосовно екологічної нестабільності землекористування, а, відповідно, і загрози екологічній безпеці життєдіяльності населення міста, залишаються, що вказує на недостатність зміни структури землекористування вже протягом багатьох років.
Ключові слова: екологічна безпека, міське землекористування, оцінка екологічної небезпеки, типізація землекористування зелених насаджень.
Посилання
Pro okhoronu zemel. Zakon vid 19.06.2003 № 962-IV. Zakonodavstvo Ukrayiny. Verkhovna Rada Ukrayiny. Rezhym dostupu: http: //zakon3.rada.gov.ua/laws/show/962-15 (Accessed 28 April 2016).
Tapman L.N. Riski v ekonomike [Risks in the economy]. Moscow, UNITY-DANA Publ., 2002. 380 p.
Tretyak A.M, Tretyak R.A, Shkvyr M.I. Metodychni rekomendatsiyi otsinky ekolohichnoyi stabilnosti ahrolandshaftiv ta silskohospodarskoho zemlekorystuvannya [Methodical recommendations for assessing the ecological stability of agro-landscapes and agricultural land use]. Kiev, 2001. 15 p.
Tretyak A.M, Tretyak V.M, Gunko L.A, Lobunko Yu.V. Orhanizatsiya zemlekorystuvannya strukturnykh elementiv ekomerezhi Ukrayiny na mistsevomu rivni [Organization of land use of structural elements of the ecological network of Ukraine at the local level]. Kiev, Kompryg Publ., 2016. 163 p.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).