Попит і пропозиція на ринку соняшнику в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.03.06Анотація
Анотація. Україна є одним із найбільших світових виробників та експортерів насіння соняшнику і продуктів його переробки. Нинішній урожай цієї олійної культури не поступатиметься минулорічному, а тому Україна може зміцнити свої позиції на світовому ринку. Разом з цим зростатиме залежність вітчизняних виробників та переробників від кон'юнктури світового ринку.
Соняшник вважається однією з небагатьох сільськогосподарських культур, яка користується високим попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, дає змогу аграрним підприємствам отримувати високі прибутки. Насіння соняшнику використовується як цінний продукт харчування і широко застосовується різноманітними галузями переробної промисловості. Насіння соняшнику має сталий попит у різні періоди року, що свідчить про його високу ліквідність та експортну привабливість. Для забезпечення зростання виробництва соняшнику велике значення має концентрація посівів в регіонах із найбільш сприятливими умовами, тому виробництво соняшнику за останні декілька років є одним із найбільш високорентабельних виробництв у сільському господарстві.
Соняшник став традиційною культурою для сучасного аграрного бізнесу в Україні. Цьому сприяв стабільний попит зовнішніх ринків на соняшникову олію. Як наслідок, привабливі закупівельні ціни внутрішнього ринку на насіння соняшнику сприяли розширенню посівних площ та запровадженню сучасних технологій його вирощування.
Ключові слова. Ринок, виробництво, попит, пропозиція, ціна, рентабельність, олійні культури.
Посилання
Talavyria M., Talavyria O. (2015). Aspects of sustainable development enterprises. Scietific Letters of the Academic Society of Michal Baludansky, №.3 147-149.
Babenko Yu. V. (2008) Sunflower Market: Lost Hope [Rinok sonyashniku: vtracheni nadiyi]. Offer, № 4, 43-45.
Kucherenko S. Yu. (2015). Organizational-economic principles of effective production of sunflower in Ukraine [Organizacijno-ekonomichni zasadi efektivnogo virobnictva sonyashniku v Ukrayini]. Economic Herald of the Pereyaslav-Khmelnytsky DPU named after Gregory Skovoroda, № 24/1, 45-48.
Maslak O. (2011). Modern trends in the market for sunflower [Suchasni tendenciyi rinku sonyashniku]. Machinery and technology of agroindustrial complex, № 5 (8), 35-38.
Pasternak O. (2011). Prospects of the market for rapeseed and sunflower [Perspektivi rinku ripaku i sonyashniku]. Bulletin of the Khmelnytsky National University, № 40, 40-44.
Roslinnictvo Ukrayini [Plant growing in Ukraine] (2013). State Statistics Service of Ukraine. Kyiv: 180.
Statistical information. Official site of the State Statistics Committee of Ukraine. Available at: http://www.ukrstat.gov.ua
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).