Тенденції змін землекористування оборони в процесі здійснення земельної реформи в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2019.02.11Анотація
Досліджено зміни кількісного і якісного стану землекористування оборони в період з 1990 р. по 2017 р. В результаті чого стало відомо, що з 1990 р. зменшилася загальна площа земель оборони на 59,7%, а з 2010 р. по 2017 р. на 0,4%.
Землі Міністерства оборони в складі категорії земель оборони складають – 339,8 тис. га або 84,9% від загальної площі (табл. 2.2), Міністерство внутрішніх справ – 11,8 тис. га або 2,9%, Національна гвардія – 10,0 тис. га або 2,5%, Державний комітет у справах охорони державного кордону – 6,8 тис. га або 1,7%, Товариство сприяння обороні України – 3,1 тис. га або 0,8%, інші військові формування – 10,7 тис. га або 2,7%.
В землекористуванні оборони пройшли відчутні зміни після окупації АР Крим Росією. Зокрема, площа земель оборони зменшилася до 362,2 тис. га або на 9,5% (табл. 2.3 ). В складі землекористування оборони питома вага забудованих земель коливається від 0,6 до 26,2 відсотки. Питома вага забудованих земель у тих регіонах де розміщені військові частини.
Встановлено, що суттєві зміни, які пройшли у землекористуванні оборони, не вплинули на підвищення екологічної, економічної та соціальної його безпеки, а відповідно і безпеки життєдіяльності населення України.
Ключові слова. Землекористування оборони, землі оборони, земельні відносини, функціональне використання земель.Посилання
Land Code of Ukraine (2002). Avalable at: http://zakon2.rada.gov.ua/¬laws/show/2874%D0%B0-07.
State Land Cadastre (Form 6-Land) 01.01.2017 .
Tretiak A.M. (2012). Ekolohiia zemlekorystuvannia: teoretyko-metodolohichni osnovy formuvannia ta administruvannia: monohrafiia [Tretyak A.M. Ecology of land use: theoretical and methodological foundations of formation and administration: monograph] Kherson, 438 s. (Hrin D.S.). s. 13-14.
Tretyak A.M., Shkvyr M.I (2001). Metodychni rekomendaciyi ocinky ekologichnoyi stabilnosti agrolandshaftiv ta silskogospodarskogo zemlekory`stuvannya [Methodical recommendations for assessing the ecological stability of agro-landscapes and agricultural land use] - In-t zemleustroyu UAAN, 15.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).