Шведський досвід управління та ведення кадастру вторинних ресурсів
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2019.01.022-29Анотація
У статті проаналізовано проблеми функціонування й динаміку реформування управління та ведення кадастру вторинних ресурсів в Королівстві Швеція. Наведено наукові парадигми аналізу використання вторинних ресурсів Королівства Швеція.
Вторинні або їх можна ще називати техногенні ресурси щорічно «відтворюються» значними великими темпами і все більше займають нові території природних ландшафтів. Темпи зростання обсягів відходів в промислово розвинених країнах світу перевищують в два рази динаміку матеріального виробництва і природного приросту населення. В кожній цивілізованій країні накопиченням твердих промислових та побутових відходів викликає ризики виникнення екологічних катастроф що потребує по їх утилізацією свого вирішення. Не являється виключенням і Україна.
Створення та ведення кадастру вторинних ресурсів на рівні держави дає можливість у прийняттю управлінських рішень по запобіганню екологічних катастроф та приведення техногенних ландшафтів в попередній стан.
На прикладі Королівства Швеція розглянуто, як з прийняттям цілеспрямованих державних управлінських рішень міняється філософія суспільства, щодо поводження до вторинних ресурсів та ведення кадастру їх.
Ключові слова: кадастр, відходи, вторинні ресурси, рeциклінг.
Посилання
Robynson N. (1990). Pravovoe rehulyrovanye pryrodopolzovanyia y okhran okruzhaiushchei sred v SShA: Per. s anhl. Pod red. O. S. Kolbasova y A. S. Tymoshenko; Poslesl. O. S. Kolbasova.- M.: Prohress, 528.
Naukovo-populiarnyi bloh. Available at : http://www.npblog.com.ua/index.php/ekologiya/vtorinni-resursi.html
Kak shvedы boriutsia s musorom. Available at : https://ru.sweden.se/ljudi/musor-ili-ty-kto-kogo/
The dark truth behind Sweden's 'revolutionary' recycling schemes. Available at : http://www.independent.co.uk/voices/sweden-recyclingrateЗ s-revolutionary-dark-truth-behind-uk-wales-incineration-a7471861.html
Dlia choho Shvetsiia skupovuie smittia? Svitovyi dosvid borotby zi zvalyshchamy. Available at : https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2039097-dla-cogo-svecia-skupovue-smitta-svitovij-dosvid-borotbi-zi-zvalisami.html
Smittievyi zavod bilia domu: try mify pro utylizatsiiu vidkhodiv u Shvetsii. Available at : https://www.eurointegration.com.ua/articles/2018/11/9/7089174/
Resource Recovery to Approach Zero Municipal Waste. Available at : https:// books.google.com.ua/books?id=Sc4dCgAAQBAJ&pg=PA10&lpg=PA10&dq=how+recycling+has+grown+in+sweden+1975-2012&source=bl&ots=L
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).